Stal za twarda dla KS-u

0
939

KS Kutno rozczarował dziś swoich kibiców i przegrał 1-3 ze Stalą Niewiadów. Jak komentuje trener Grzegorek, był to najgorszy mecz jego drużyny w tej rundzie.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Dominik Trepiak. Błąd na skrzydle popełnił Eryk Padzik, piłka trafiła pod nogi gracza Stali, a ten pięknym strzałem z pokonał Damiana Komorowskiego. Kwadrans później sędzia po faulu bramkarza KS-u podyktował rzut karny, a jedenastkę pewnie wykonał Bartosz Madej.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla przyjezdnych, bowiem w 48. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Idzikowski i Stal przez resztę meczu musiała grać w osłabieniu.

Gdy kibice czekali na kontaktową bramkę KS-u, trzeciego gola zdobyła Stal. W 60. minucie nie niepokojony przez kutnowskich defensorów Wiktor Dunajski po indywidualnym rajdzie znalazł się oko w oko z bramkarzem i z łatwością wpakował futbolówkę do siatki.

Riposta KS-u była błyskawiczna i sześćdziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Kamil Zagajewski. Chwilę później mogło być już „tylko” 3-2, ale piłka po uderzeniu głową Przemysława Nawrockiego zatrzymała się na poprzeczce.

Przez resztę spotkania KS utrzymywał się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Ekipa Andrzeja Grzegorka nie była w stanie poważnie zagrozić bramce Stali i nie zdobyła już żadnej bramki. W doliczonym czasie gry przyjezdni przeprowadzili za to bardzo groźną kontrę, jednak jeden z graczy Stali z najbliższej odległości fatalnie spudłował na pustą bramkę.

– Przegraliśmy na własne życzenie i można powiedzieć, że sami sobie strzeliliśmy trzy bramki. Bardzo słaba pierwsza połowa, mało odpowiedzialności z naszej strony. Po przerwie wyszliśmy z nastawieniem, żeby jak najszybciej złapać kontakt. Rywale dostali czerwoną kartkę i grali w osłabieniu, a mimo to strzelili nam trzecią bramkę. Tragicznie graliśmy dziś w defensywie i był to nasz najgorszy mecz w tej rundzie – komentuje Andrzej Grzegorek, trener KS-u.

KS Sand-Bus Kutno 1-3 Stal Niewiadów
0-1 7. Dominik Trepiak
0-2 21. Bartosz Madej (rzut karny)
0-3 60. Wiktor Dunajski
1-3 61. Kamil Zagajewski

Żółte kartki: Komorowski, Kaczor, Kralkowski – Idzikowski
Czerwona kartka: Idzikowski (48. za drugą żółtą, Stal)

KS Kutno: Komorowski – Placek, Kowalczyk, Kaczor, Padzik (38. Wielgus), Pietrow (48. Nawrocki), Jakubowski (56. Mysona), Cichacki (70. Nawrocki), Kralkowski (78. Góralczyk), Zagajewski, Michałek