Zmienne szczęście Żaczek KS Kutno w Wojewódzkiej Lidze U12

0
243

W ramach X kolejki Wojewódzkiej Ligi Żaczek wyjechaliśmy na dwa bardzo trudne mecze do Bełchatowa. W Bełchatowie spotkały się trzy drużyny, które jeszcze nie doznały porażki. W pierwszym meczu graliśmy z Basket 4EVER Ksawerów ( wicemistrz województwa z ubiegłego sezonu). Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu przegrywamy z faworytem ligi 40:55.

Trzy proste błędy w ostatnich dwóch minutach meczu spowodowały, że kończymy spotkanie różnicą 15 punktów. Cieszą dwie zremisowane kwarty z tak silnym zespołem jak Basket4EVER, co pozwala optymistycznie myśleć o meczu rewanżowym. Po piętnastu minutach przerwy przystępujemy do kolejnego ciężkiego meczu z gospodarzem MUKS Bełchatów. Pomimo zmęczenia fizycznego oraz psychicznego po przegranym meczu, dziewczęta dobrze wchodzą w spotkanie. Prowadzimy po dwóch kwartach 35:10, a cały mecz wygrywamy 61:30.

Basket 4EVER Ksawerów-KS Kutno 55:40 (13:8, 13:13, 10:10, 19:9)

KS Kutno – MUKS Bełchatów 61:30 (17:4, 18:6, 14:13, 12:7)

Skład KS Kutno: Karolina Kowalska, Natalia Dopierała, Maja Kowalska, Maja Dajer, Paulina Leśniewska, Iga Królikowska, Lena Kurzawa, Paulina Sobczak, Lena Domżał, Lena Smulska, Maja Miszczak, Antonina Bigosińska, Nicola Golińska, Julia Sroka, Nel Sujecka – kapitan.

Kierownicy drużyny: Maciej Sroka i Marcin Bigosiński.

Trener: Mariusz Łubiński.