Bolesny debiut Grzegorka, porażka w Zelowie

0
864

Nie udał się debiut Andrzeja Grzegorka w roli trenera czwartoligowego KS-u Sand-Bus Kutno. Kutnowscy piłkarze przegrali w Zelowie z tamtejszym Włókniarzem aż 0–4.

Mecz w Zelowie był oficjalnym debiutem Andrzeja Grzegorka w roli pierwszego szkoleniowca KS-u, po tym gdy w środku tygodnia trenerem kutnian przestał być Sławomir Ryszkiewicz. I właśnie między innymi przez to „żółto-niebiescy” byli zmuszeni wystąpić w przemeblowanym składzie. Z pierwszej jedenastki wypadł… nowy trener, a także Kamil Zagajewski.

„Zagaj” nie mógł zagrać w Zelowie, ponieważ został zawieszony przez ŁZPN za to, że nie pojawił się na meczu reprezentacji województwa, która w środku tygodnia grała swój mecz. Jak wynika z moich informacji, związek zawiesił łącznie aż ośmiu graczy z innych drużyn, którzy również nie dotarli na to spotkanie. Nie mogliśmy więc ryzykować walkowera i Kamil został w domu. Przy okazji mógł spokojnie cieszyć się z narodzin dziecka — komentuje Andrzej Królak, kierownik KS-u.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla KS-u, bowiem już w 6. minucie Michała Sokołowicza pokonał Świątnicki i było 0-1. Po zdobyciu gola gospodarze nie spoczęli na laurach i chcieli podwyższyć wynik. Sztuka ta udała im się jeszcze przed przerwą i na 2-0 w 38. minucie strzelił Kaliski.

Po zmianie stron KS nadal był tylko tłem i Włókniarz dyktował warunki gry. Swoją przewagę zelowanie udokumentowali jeszcze dwa razy — w 59. minucie na 3-0 strzelił Dregier, zaś w 83. minucie wynik spotkania ustalił Gromada.

Kutnianie o dzisiejszym meczu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Okazję do rehabilitacji będą mieli już w najbliższą środę. Do Kutna przyjedzie wówczas wicelider Warta Działoszyn. Początek spotkania o 17:00 — serdecznie zapraszamy!

Włókniarz Zelów 4–0 KS Sand-Bus Kutno
1-0 6′ Świątnicki
2-0 38′ Kaliski
3-0 59′ Dregier
4-0 83′ Gromada

ŻK: Dębowski (KS);

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz — Szumer (46′ Dębowski), Kowalczyk, Kaczor, Bartczak — Placek, Nizioł, Pietrow (70′ Krzymieniewski), Serwaciński (82′ Klimczak) — Nouri, Nadolski (58′ Góralczyk)