Porażka w pierwszym sparingu

0
748
W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej w łódzkiej IV Lidze, KS Sand-Bus Kutno przegrał w Byczynie z Borutą Zgierz 0:1.

Jedyny gol spotkania padł bardzo szybko, bo już w siódmej minucie. Błąd przed własnym polem karnym popełnił Roman Periżhok, który stracił piłkę na rzecz Michała Tabaczyńskiego. Napastnik Boruty Zgierz w sytuacji sam na sam z Sokołowiczem pewnym strzałem między nogami golkipera KSu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Odpowiedzieć chciał Adrian Bartczak, ale piłka po jego strzale z ostrego kąta minęła bramkę zgierzan.

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, oba zespoły prezentowały wysoki poziom i gra toczona była w szybkim tempie. Piłka rozgrywana była jednak głównie w środkowej części boiska, a po nielicznych akcjach oskrzydlających piłka padała łupem bramkarzy.

W najlepszej okazji KSu, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę w polu karnym źle przyjął Rafał Kubiak, który naciskany przez Kaźmierskiego z najbliższej odległości nie zdołał trafić w światło bramki. Szczęścia próbował także Michalski, ale jego mocny strzał obronił golkiper ze Zgierza.

Na początku drugiej połowy bliski zdobycia gola był Oskar Szumer, który szczęśliwie otrzymał piłkę w polu karnym i bez zastanowienia uderzył na bramkę, ale kolejny raz na posterunku był Kaźmierski, który do spółki z obrońcami zażegnał niebezpieczeństwa.

W 60. minucie z szybkim kontratakiem wyszedł Boruta Zgierz. Najpierw uderzał Arkadiusz Błaszczyk, ale jego strzał zablokowany. O wiele groźniejsza była dobitka Rafała Niewiadomskiego – zawodnik ze Zgierza uderzył z woleja, piłka po kontakcie z defensorem zmieniła kierunek, ale dobry refleksem popisał się Sokołowicz, który zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową.

W końcówce meczu z rzutu wolnego uderzał jeszcze Arkadiusz Błaszczyk, ale piłka po rykoszecie poszybował tuż nad poprzeczką. Po stronie KSu szczęścia próbował Jan Nadolski, ale jego strzał był zbyt słaby i Kaźmierski nie miał najmniejszych problemów z obroną.

KS Sand-Bus Kutno – Boruta Zgierz 0:1
Tabaczyński Michał 7′

KS: Sokołowicz Michał – Bartczak Adrian, Kaczor Bartosz, Nizioł Jan, Szumer Oskar, Periżhok Roman, Jakubowski Mariusz, Kubiak Rafał, Dębowski Dominik, Serwaciński Rafał, Michalski Piotr
zagrali także: Kubiak Łukasz – Nadolski Jan, Klimczak Tomasz