Rocznik 2007, Podsumowanie Turnieju w Łęczycy

0
1169

Zakończył się I Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca, dla zawodników urodzonych w latach 2007-2008.

W zawodach wystartowało sześć zespołów, a mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna okazała się „pierwsza” drużyna Górnika 1956 Łęczyca, która wygrała wszystkie swoje mecze, strzelając przy tym dwadzieścia dwa gole i tracąc tylko jednego. Warto w tym miejscu dodać, że ten jedyny gol padł łupem naszej drużyny, a zdobywca tej bramki był niezawodny Gracjan Wódka. Po zaciętej walce do ostatniego meczu druga lokata przypadła Borucie II Zgierz, a trzecia – zespołowi UAF Termy Uniejów.

Rocznik 2007 Klubu Sportowego Kutno pierwszego meczu nie może zaliczyć do udanego. Co prawda początek spotkania należał do nas. Po dobrej indywidualnej akcji objęliśmy prowadzenie 1-0. Jednak później na boisku dominowali już tylko gospodarze, którzy w swoim szeregach mają niebywały talent. Jest to zawodnik, który w skali naszego kraju w swoim roczniku jest wyróżniającą się postacią. Warto zapamiętać to nazwisko. Być może kiedyś będzie następcą Roberta Lewandowskiego. Drugi mecz z Termami Uniejów, to już niezła gra naszej drużyny. O końcowej porażce zadecydowały ostatnie 2 minuty, w których straciliśmy po bardzo prostych błędach dwie bramki.

 

Trzecia potyczka, to bardzo fajny mecz naszych zawodników. Przy nieco lepszej skuteczności powinniśmy ten mecz wygrać. Jednak remis też jest dobrym wynikiem. Naszym czwartym rywalem tego dnia była drużyna Boruty Zgierz. Ten mecz pokazał, że z każda kolejną minuta spędzona na parkiecie nasza drużyna nabiera wiatru w żagle. Nasi młodzi zawodnicy prezentują się coraz lepiej.  Obiektywnie oceniając, to my powinniśmy wygrać ten mecz. Jednak nie liczą się przeprowadzone akcje, czy też wypracowane sytuacje podbramkowe. Ostatecznie liczy się przede wszystkim to, co wpada do sieci. Niestety, tym razem to do naszej bramki wpadła piłka i z wygranej cieszyli się Zgierzanie. Ostatni mecz to już akcja za akcje. Obie drużyny nie skupiały się na bronieniu tylko na atakowaniu. Mimo, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to gra obu zespołów mogła się podobać.

 

Trenerzy Klubu Sportowego Kutno, gratulują występu swoim zawodnikom. Widać, że zespół ma potencjał. Teraz nastąpi krótka przerwa w treningach i już w styczniu wracamy do pracy. Brawa dla rodziców, którzy liczną grupą wybrali się do Łęczycy i gorąco wspierali swoje pociechy.

 

Klub Sportowy Kutno rocznik 2007 wystąpił w następującym składzie: Gracjan Wódka, Antoni Lach, Hubert Tworus, Milan Ziółkowski, Artur Pankowski, Artur Stelmachowski, Kacper Wasilewski, Maciej Szymczak, Karol Lubasiński, Oliwier Szpik oraz Dawid Bagnowski. Trenerzy Sławomir Banasiak oraz Kuba Szymański.

Wyniki:
Górnik 1956 Łęczyca – KS Kutno 7:1, bramka: Gracjan Wódka
KS Kutno – UAF Termy Uniejów 1:3, bramka Artur Stelmachowski
KS Kutno – Górnik 1956 II Łęczyca 2:2, obie bramki Artur Stelmachowski
Boruta II Zgierz – KS Kutno 1:0
Boruta Zgierz – KS Kutno 0:0

Klasyfikacja końcowa:
1. Górnik 1956 Łęczyca – 15 pkt., 22-1 (Bramki)
2. Boruta II Zgierz – 9 pkt., 10-8
3. UAF Termy Uniejów – 9 pkt., 12-10
4. Boruta Zgierz – 7 pkt., 6-7
5. KS Kutno – 2 pkt., 4-13
6. Górnik 1956 II Łęczyca – 1 pkt., 2-17

 

 

PODZIEL SIĘ