Wywiad z trenerem Ryszkiewiczem na EKU24

0
764

W cotygodniowym cyklu „Rozmowa w cztery oczy” portal EKU24 gościł Sławomira Ryszkiewicza. Trener KS-u Sand Bus Kutno m.in. podsumował okres przygotowawczy, skomentował inaugurację rundy wiosennej, a także odniósł się do oczekiwań kibiców i najbliższego meczu z Krośniewianka Krośniewice.

 

Jak trener ocenia okres przygotowawczy?

Zagraliśmy dziewięć sparingów z wymagającymi przeciwnikami, którzy grają w III czy IV lidze. Uważam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy dobrze i widać było zaangażowanie zawodników. Szczególnie mocno pracowaliśmy w styczniu i lutym, gdy w wyremontowanym Parku Wiosny Ludów przebiegliśmy ładnych „kilka” kilometrów. To było niezbędne, żeby dobrze przygotować się do rundy wiosennej.

W sparingach graliście jednak w „kratkę”. Dobre momenty i niezła gra przeplatała się ze szkolnymi błędami.

To prawda, w test meczach była swego rodzaju przeplatanka. W niektórych meczach ręce same składały się do oklasków i momentami graliśmy lepiej od drużyn o wiele wyżej notowanych od nas, ale np. w ostatnim meczu ze Startem Łódź nasza gra mi się nie podobała i byłem rozczarowany. To pokazuje, że zdecydowanie lepiej gra nam się z silniejszymi rywalami.

Przeczytaj cały wywiad na EKU24.net

PODZIEL SIĘ