Rocznik 1996: Zwycięska inauguracja z Łaskiem (foto)

0
932

W pierwszym ligowym spotkaniu juniorzy KS Kutno pokonali na własnym boisku 2-0 MULKS Łask. Gole zdobyli Adam Pokorski i Patryk Gałecki.

8

Zdjęcia z meczu >

Goście rozpoczęli spotkanie od zdecydowanych ataków, co zaskoczyło kutnian. Podopieczni Tomasza Kaby do głosu doszli po dwudziestu minutach i spotkanie wyrównało się. Pierwszy gol padł w 30. minucie, a sytuację sam na sam wykorzystał Adam Pokorski.

Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane i obie drużyny stworzyły sobie okazje do strzelenia goli. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali kutnianie. KS miał kilka dogodnych sytuacji, jednak pomylili się m.in. Patryk Gałecki i Adrian Krzymieniewski. Kutnowskiej drużynie należał się także ewidentny rzut karny po faulu na Adamie Pokorskim, jednak sędzia nie zareagował.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromną wygraną KS-u, w 90. minucie pięknym uderzeniem w samo „okienko” bramki popisał się Patryk Gałecki, który ustalił wynik spotkania na 2-0.

– Bardzo chcieliśmy dobrze zacząć nowy sezon . Drużyna z Łasku zaczęła zdecydowanymi atakami. Wiedziałem, że jak przetrzymamy ten  okres bez straty bramki , to z każdą minutą będzie coraz łatwiej. I tak było, bo po 20 minutach mecz się wyrównał. Dużo dały nam w drugiej połowie zmiany, które przyniosły zamierzony efekt, co przełożyło się na naszą przewagę. Bardzo chciałbym podziękować chłopcom za charakter i zdrowie, które zostawali na boisku – powiedział Tomasz Kaba, trener KS-u.

KS Kutno 2–0 MULKS Łask
Adam Pokorski 30`, Patryk Gałecki 90`.

KS: Kaźmierczak, Mucha, Maciejewski, Walczak, Wiliński (Maryniak 46),  Wójcik, Błęcki, Pawłowski (Rosik 55), Krzymieniewski (Jabłoński 80), Pokorski (Włodarski 88), Kosmala (Gałecki 60).