Historia Klubu

Wiele osób w naszym rodzinnym mieście, zadaje sobie pytanie, jak to wszystko się zaczęło. Choć pewnie nie tylko w Kutnia,  ale w całej okolicy to pytanie nurtuje wiele osób. Jest też drugie pytanie, na które również postaramy się odpowiedzieć. Mianowicie, jak to się stało, że nikomu dotąd nieznany osobnik niejaki Dominik Tomczak został Prezesem Klubu Piłkarskiego w Grodzie nad Ochnią. Tych pytań, na które dotąd nie było żadnej odpowiedzi jest wiele. Dlatego postanowiliśmy, że od stycznia 2016 roku na wiele nurtujących Państwa tematów postaramy się stopniowo odpowiadać. Przybliżymy naszym fanom postać każdego =, który miał styczność budować nasz klub. Zatem ta historia będzie miała swój właściwy rytm. Jedno serce, jedno bicie piłka nożna naszym życiem. Oznacza to, że co jakiś czas będzie ukazywała się kolejny wpis do tego magicznego i zarazem niezwykłego rozdziału.

Historię Klubu Sportowego Kutno dobrze byłoby rozpocząć od słów ” Dawno, dawno temu, za góra, za lasami, żył sobie…” Cóż, tak nie możemy zacząć, gdyż bajek nie będziemy Państwu opowiadać. Za to obiecujemy, że będzie to długa historia. Momentami zabawna, może nawet bawiąca do łez. Jednak w życiu nie tylko jest barwnie i wesoło. Bywały też chwile, ze zwrotami akcji, których nikt by się nie spodziewał. Szczerze powiedziawszy czasami zarząd klubu przecierał oczy ze zdumienia, co ludzie potrafią zrobić, wymyślić, by tylko zaszkodzić kutnowskiej piłce.  Zatem jak już można się domyślić, będzie też nieco intrygi, zazdrości, zawiści, czyli będzie tak, jak było naprawdę.

Zmierzając ku końcowi tego wstępu nasze stowarzyszenie powstało w połowie 2014 roku. Zaś pisząc pierwsze słowa, które właśnie nasi kibice przeczytali to kończy się już rok 2015. Czasami do pewnych decyzji, wyznań trzeba dojrzeć. Zatem jak każdy spojrzy w kalendarz to już całkiem sporo czasu minęło od oficjalnego powstania Klubu Sportowego Kutno. W tym miejscu warto dodać, że nasz klub ma się całkiem nieźle i zaczyna nabierać wiatru w żagle.  Dzięki temu, każdego dnia pisze swoją nową oddzielną historię. Po nowym roku ukaże się również zakładka, którą chcemy zatytułować kalendarium. Będą tam wszystkie ważniejsze daty dotyczące naszego klubu. Będą tam wydarzenia głównie sportowe, ale niekiedy ukażą się również pewne ciekawostki.

Kończąc ten dosyć długi wstęp, mamy nadzieje, ze ktoś dotrwał do tego momentu, zaczynamy nowy rodziła w życiu naszego klubu. Zapewne każdy już wyciągnął jeden wniosek, mianowicie, że budowanie czegoś od nowa wymaga czasu i cierpliwości, której nam niekiedy zabrakło.  Na rok 2016 mam jedno ważne postanowienie. Dokładnie rzecz ujmując, pragniemy Wyeliminować wszystkie błędy, które popełniliśmy na przestrzeni tych wszystkich minionych miesięcy. Jeżeli to uda się nam osiągnąć, to wówczas możemy powiedzieć, że Kutnie rodzi się Klub, który być może już za kilka lat zawita na prawdziwe piłkarskie salony.
KS Kutno nowe baryw

KS Kutno herb tymczasowy