Żaczki KS Kutno z wicemistrzostwem województwa w Lidze U12

0
198

Mecz półfinałowy: KS Kutno – MKS ÓSEMKA Skierniewice 55:42 (11:8, 11:16,12:17, 21:11)

Mecz o I miejsce: Basket 4EVER Ksawerów – Kutno – 61:37 (15:9, 18:11, 13:5, 15:12).

W sobotę (11 maja) żaczki KS Kutno udały się do Ksawerowa na Finał A Wojewódzkiej Ligi U12 ŁZKosz. W Finale A wzięły udział cztery najlepsze drużyny rozgrywek zasadniczych. Zajmując II miejsce w sezonie zasadniczym w pierwszym meczu półfinałowym spotykamy się z III drużyną ligi MKS ÓSEMKA Skierniewice. Przedmeczowe przypuszczenia, że trener Adrian jak zwykle bardzo dobrze przygotuje swój zespół do meczu nas nie zawiodły. Mecz bardzo zacięty i wyrównany od pierwszej do ostatniej minuty, typowy mecz walki. Przez pierwsze trzy kwarty prowadzimy trzema, pięcioma punktami. Agresywna obrona zawodniczek ze Skierniewic, nie pozwala nam na zdobywanie punktów z pozycji podkoszowych. Mecz wygrywamy dzięki pięciu celnym rzutom za trzy punkty i wygraniu IV kwarty 21:11.

W meczu o I miejsce spotykamy się z drużyną z Ksawerowa, z którą mamy bilans meczów 0:2 w lidze. Od początku meczu drużyna z Ksawerowa obejmuje prowadzenie, którego nie oddaje do końca spotkania. Dziewczęta z Kutna grają bardzo ambitnie próbując odrobić straty. Kontuzje dwóch podstawowych zawodniczek nie ułatwiają nam tego zadania. Ostatecznie mecz przegrywamy 37:61, zdobywając srebrne medale.

Skład KS Kutno: Maja Bobrzak, Karolina Kowalska, Maja Dajer, Maja Kowalska, Nel Sujecka, kapitan, Julia Sroka, Lena Domżał, Nina Miszewska, Lena Kurzawa, Paulina Leśniewska, Natalia Dopierała, Lena Smulska, Maja Miszczak, Antonina Bigosińska, Nicola Golińska,Jagoda Łysio, Wiktoria Bielecka, Alicja Rajska, Zuzanna Wójcik, Julia Dajer, Paulina Sobczak, Wiktoria Sikora.

Trener Mariusz Łubiński

Kierownik drużyny: Maciej Sroka, Marcin Bigosiński.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek za zaangażowanie i pracę przez cały sezon.

Podziękowania dla rodziców za „mega” doping, czuliśmy się jak w domu.

Gratulacje dla wszystkich drużyn (MKS Ósemka Skierniewice, Widzew Łódź) a w szczególności dla Basket 4Ever Ksawerów za zdobycie złotego medalu. Wielkie podziękowania za perfekcyjną organizację turnieju finałowego i słodki poczęstunek.