Żaczki KS Kutno w Finale A Wojewódzkiej Ligii Żaczek

0
32

W ramach XX kolejki Wojewódzkiej Ligi U12, wyjeżdżamy na dwa bardzo trudne mecze do Pabianic. Pierwszy mecz gramy z MKS Ósemka Skierniewice, od początku gramy agresywnie w obronie, co przynosi efekt wygraniem pierwszej kwarty 23:6. Nie odpuszczamy w obronie do końca meczu, do tego dokładamy dobrą skuteczność w ataku ( cztery celne rzuty za trzy punkty). Wygramy zasłużenie 70:26.

Po 20 minutach przerwy gramy drugi mecz z PTK F&F Automatyka Pabianice. Niestety, przystępujemy do meczu nieskoncentrowani, może powodem było wygranie pierwszego meczu z PTK Pabianice 69:18. Przez cały mecz gramy bardzo nieskutecznie. O przegranym meczu zadecydowała pierwsza kwarta przegrana 3 :13, pomimo wygrania III i IV kwarty przegrywamy cały mecz 47:38. Mecz przegrywamy 9 punktami, a nie trafiamy 19 z 25 rzutów osobistych. Rozegraliśmy dwa dobre spotkania z mocnymi drużynami. Z obu meczów wyciągamy wnioski do dalszej pracy.

Na dwa mecze przed końcem ligi jesteśmy pewni udziału w Finale A, który odbędzie się w Ksawerowie. Rozgrywki powoli się kończą, ale emocje dzięki naszym dziewczętom są coraz większe.

MKS Ósemka Skierniewice – KS Kutno 26:70 (6:23, 6:13, 2:18, 12:16)

KS Kutno- PTK F&F Automatyka Pabianice 37:48 ( 3:13, 13:14, 8:7, 14:13)

Skład KS Kutno: Maja Bobrzak, Karolina Kowalska, Natalia Dopierała, Nina Miszewska, Maja Kowalska, Maja Dajer, Paulina Leśniewska, Lena Kurzawa, Julia Dajer, Lena Domżał, Maja Miszczak, Antonina Bigosińska, Julia Sroka, Nicola Golińska, Nel Sujecka kapitan, Lena Smulska.

Kierownicy drużyny: Maciej Sroka i Marcin Bigosiński.

Trener: Mariusz Łubiński.