VII miejsce żaczek KS Kutno w rozgrywkach ŁZKosz

0
513

W ubiegłą sobotę (20 maja) podopieczne trenera Mariusza Łubińskiego udały się do Pabianic na Finał B Wojewódzkiej Ligi U12 ŁZKOSZ. Po zajęciu VIII miejsca po rundzie zasadniczej, w pierwszym meczu spotykamy się z gospodarzem PTK I Pabianice ( V zespół rundy zasadniczej). Walczymy ale warunki fizyczne i umiejętności koszykarskie naszych przeciwniczek powodują, że przegrywamy pierwsze spotkanie 35:63(16:6,13:10, 17:14, 17:5).

W drugim meczu, którego stawką było VII miejsce w, spotykamy się z MKS Ósemka Skierniewice. Mecz bardzo wyrównany, pierwsza kwarta kończy się wynikiem 10:10. Na 6 minut przed końcem meczu przegrywamy 8 punktami ale agresywna obrona i skuteczna gra w ataku pozwala na objęcie prowadzenia 39 : 38(10:10, 2:8, 14:10, 13:10). Pokonujemy MKS Ósemka Skierniewice i zajmujemy VII miejsce.

Jest to duży progres, bo w ubiegłym sezonie byliśmy na X miejscu. Wysoka frekwencja oraz duże zaangażowanie na treningach przynosi efekty w coraz lepszej grze i większej ilości wygranych meczów.

Skład KS Kutno: Maja Bobrzak, Ula Jagodzińska, Zuzia Szpanel, Nina Miszewska, Lidia Kubica, Zuzia Truszczyńska kapitan, Hania Biegniewska, Julia Pierzchała, Izabela Guzowska, Maja Dajer, Paulina Leśniewska, Agata Peda, Michalina Pietrkiewicz, Lena Domżał, Nel Sujecka, Julia Popławska. W sezonie grały także Iga Królikowska, Hania Olejniczak, Karolina Kowalska, Lena Kurzawa, Natalia Dopierała.

Kierownik drużyny: Marcin Bigosiński.

Trener: Mariusz Łubiński.