Żubry za silne dla Kutna

0
910

W ostatnich dniach w kutnowskiej hali KS Kutno rozgrywał spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Naszym przeciwnikiem była drużyna Żubry Chorten Białystok.

Koszykarze KS Kutno do sobotniego meczu podeszli bardzo zdeterminowani i rządni osiągnięcia swojego celu jakim było zwycięstwo nad rywalem. Całe spotkanie było bardzo wyrównane o czym może świadczyć ilość zmian prowadzenia w sobotnim pojedynku. Przez dwie kwarty żadna z drużyn nie zdobyła znaczącej przewagi punktowej, która pozwalałaby na swobodne i spokojne kontrolowanie kolejnych części gry. Na przerwę obie ekipy zeszły z koszykarskiego placu gry przy stanie 39:37 dla drużyny KS Kutno.

Po zmianie strony boiska oby dwa zespoły dalej szły łeb w łeb zdobywając punkty na przemian. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty goście odskoczyli na sześciopunktową przewagę 59:53.

IV kwarta tego spotkania zapowiadała się arcy ciekawie, gdyż mecz nie był rozstrzygnięty. Kutnowska drużyna próbowała zmienić losy spotkania oddając kolejne rzuty zaa łuku, jednakże skuteczność w tym elemencie gry pozostawiała sporo do życzeniua.

Ostatecznie z tego pojedynku wyszli zwycięsko goście wygrywając 74:85.

KS Kutno 74:85  Żubry Chorten Białystok (17:16; 22:21; 14:22; 21:26)