Zwycięstwo KS Kutno nad Żyrardowem

0
798

W mijający weekend kolejne już spotkanie w ramach mistrzostw 2 Ligi Męskiej grupy B rozgrywali koszykarze KS Kutno. Rywalem naszego zespołu była drużyna UKS Trójka Żyrardów, która w tabeli jest wyżej notowanym zespołem.

Oby dwa zespoły od samego początku chciały narzucić swój styl oraz rytm gry. Dlatego też wiadomo było, iż ten pojedynek nie będzie należał do łatwych.

Pierwsza kwarta jak i pozostałe części całego meczu byłby bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na kilku punktowe prowadzenie, gdyż w odpowiedzi drugi zespół punktował seryjnie i zdobyta przewaga została zniwelowana.

Końcowe minuty IV kwarty meczu należały do zawodników z Kutna i to właśnie nasza drużyna zdobyła ostatecznie przewagę czterech punktów, która pozwoliła na wygranie całego spotkania.

Ostatni raz w tym sezonie w barwach żółto-niebieskich swój mecz rozegrał Jan Grzeliński, który od najbliższego spotkania będzie zawodnikiem WKK Wrocław. Cały zarząd dziękuje Jankowi za czas i oddane serce pozostawione na każdym treningu oraz meczu.

KS Kutno 77:73 UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW  (19:20; 18:19; 20:16; 20:18)
Dla Kutna punktowali:
Ślebocki 0, Janczura 0, Krawiec 5, Grzeliński 10, Sołtysiak 0, Poznański 5, Ćwirko-Godycki 25, Stopierzyński 9, Podworski 12, Stachera 11.
W składzie byli również: Łukasiewicz oraz Popławski jednakże trener Szczepaniak nie skorzystał z tych zawodników w toku całego spotkania. 

PODZIEL SIĘ