Pierwsze zwycięstwo w III lidze!

0
1167

W swoim pierwszym, historycznym meczu w III lidze piłkarze KS-u Kutno pokonali na własnym boisku faworyzowaną Polonię Warszawa 2-1. Gole dla kutnian zdobyli Kamil Rokosz i Adrian Marcioch.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie dyktował warunków gry. Jako pierwsi na prowadzenie w 18. minucie wyszli goście, a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się doświadczony Łukasz Piątek, który pokonał Michała Sokołowicza.

Odpowiedź KS-u przyszła tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym ładnym strzałem głową popisał się były zawodnik Legii Warszawa Kamil Rokosz, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce Polonii.

Po zmianie stron kibice nie mogli narzekać na nudę – nie brakowało sytuacji bramkowych i emocji. W 58. minucie miejsce miała akcja, która zaważyła na końcowym rezultacie. W polu karnym sfaulowany został Marcin Kacela i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adrian Marcioch i jak się okazało, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

W końcówce zarówno KS jak i Polonia miały swoje sytuacje, ale na posterunku byli Michał Sokołowicz i Bartosz Kowalczyk.

KS Sand-Bus Kutno 2-1 Polonia Warszawa
0-1 18. Łukasz Piątek
1-1 41. Kamil Rokosz
2-1 58. Adrian Marcioch (karny)

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz – Kowalczyk, Rokosz, Kasperkiewicz, Wielgus, Kacela, Ostrowski, Sadziński, Kralkowski, Marcioch, Bujalski

Polonia Warszawa: Kowalczyk – Górski, Szymczak, Słoma, Mosiejko, Paczuk, Andrzejewski, Goliński, Wojdyga, Piątek, Pazio