Ważne punkty

0
766

Kolejne trzy punkty dopisali do swojego konta piłkarze KS-u. Kutnianie po zaciętym, ale dłuższymi momentami bezbarwnym spotkaniu okazali się lepsi od Orkana Buczek wygrywając 1-0. Jedyną bramkę zapisał na swoim koncie Krystian Górczyński.

Spotkanie od pierwszej minuty było typowym meczem walki. Niestety sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Pierwszy groźny strzał, który mógł przynieść otwarcie wyniku oddał w 17. minucie Kralkowski. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką. Była to jedyna godna odnotowania akcja w pierwszej połowie meczu.

Druga połowa wyśmienicie rozpoczęła się dla kutnian. W 48. minucie piłkę do wbiegającego w pole karne Górczyńskiego wyłożył Wielgus, a ten obijając ją jeszcze o słupek wpakował ją do siatki. Stracona bramka podrażniła gości, którzy w kolejnych minutach praktycznie zamknęli KS na własnej połowie. Ofensywna presja nie przełożyła się jednak na klarowne sytuacje. Kutnianie odpowiadali głównie kontratakami. W jednym z nich, po błędzie bramkarza gości, w pole karne wpadł rozpędzony Bartos. Uderzenie piłkarza KS-u nie znalazło jednak drogi do siatki obijając jedynie poprzeczkę. Chwilę później przed szansą stanęli goście. Na szczęście na posterunku wzorowo ze swoich zadań wywiązał się Sokołowicz. Pomimo jeszcze kilku groźnych akcji rywali piłkarzom z Kutna udało się dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka i po dziewięćdziesięciu minutach to oni mogli cieszyć się z kompletu punktów.

KS Sand Bus Kutno – Orkan Buczek 1-0 (0-0)

1-0 48` Górczyński

KS: Sokołowicz – Sobczak, Gawlik, Periżhok, Dąbrowski (58` Gałązka), Świątkiewicz, Wielgus, Górczyński (72` Ostrowski), Padzik (63` Bartos), Adamczyk, Kralkowski.