(ZDJĘCIA) Trzydzieści goli na Kościuszki, historyczna wygrana KS-u!

0
1996

To po prostu niewiarygodne. Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno w meczu IV ligi łódzkiej rozgromił Zjednoczonych Bełchatów aż 30-0! To najwyższa wygrana w historii kutnowskiej piłki nożnej.

Zobacz zdjęcia z meczu

Podopieczni Andrzeja Grzegorka dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Ekipa Zjednoczonych przyjechała do Kutna bez żadnego zmiennika i przez pełne dziewięćdziesiąt minut nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

Najskuteczniejszy w ekipie KS-u był Michał Michałek, który strzelił osiem goli. Kamil Zagajewski zdobył sześć bramek, po trzy trafienia dołożyli Przemysław Nawrocki i Kamil Wielgus, po dwa gole strzelili Mariusz Jakubowski, Maciej Kowalczyk i Bartosz Kaczor, a raz do siatki trafili Dmitry Pietrow, Adrian KralkowskiJan Nadolski i Michał Cichacki.

Ozdobą meczu był gol zdobyty przez J. Nadolskiego, który pokonał bramkarza z Bełchatowa pięknym uderzeniem z przewrotki. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale zawodnicy KS-u kilkukrotnie strzelili w poprzeczkę i słupki, a dodatkowo na początku meczu rzutu karnego nie wykorzystał Michał Michałek.

Warto dodać, że to najwyższe zwycięstwo w historii kutnowskiej piłki nożnej. W latach siedemdziesiątych Kutnowianka rozgromiła 26-0 Malinę Piątek w rozgrywkach A-Klasy.

Gra się tak, jak rywal pozwala, a Zjednoczeni pozwolili nam dziś na bardzo dużo. Cieszy zwycięstwo, ale nie popadam w huraoptymizm. Przed nam mecz z Nerem Poddębice, który da prawdziwy obraz naszej drużyny i można powiedzieć, że będzie takim generalnym sprawdzianem – komentuje Andrzej Grzegorek, trener KS Kutno.

KS Sand-Bus Kutno 30-0 Zjednoczeni Bełchatów
1-0 5. Kamil Zagajewski
2-0 6. Michał Michałek
3-0 7. Kamil Zagajewski
4-0 10. Kamil Wielgus
5-0 16. Kamil Zagajewski
6-0 18. Kamil Wielgus
7-0 21. Michał Michałek