Remis rezerw w sparingu z Ostrovią

0
1393

Piłkarze KS-u II Kutno mimo świątecznej przerwy w rozgrywkach ligowych nie próżnowali. W minionym tygodniu podopieczni Dominika Tomczaka w meczu sparingowym zremisowali 2-2 z A-Klasową Ostrovią Ostrowy.

Mecz rozegrano w systemie 2 x 30 minut.

Pierwsza połowa to dobra gra zawodników z Kutna. W trzeciej minucie po strzale Mateusza Motylewskiego i rykoszecie od jednego z zawodników piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Karola Czekalskiego. W 9 minucie Dawid Duczyński stanął przed szansą zdobycia pierwszej bramki. Po dobrym dośrodkowaniu Motylewskiego jego strzał głową był minimalnie niecelny. W 12 minucie Adrian Krzymieniewski zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów, ale piłka przeleciała nad bramka Ostrów. W 16 minucie goście przeprowadzili szybka kontrą. Po bardzo dobrym podaniu od trenera/zawodnika Jacka Walczaka w sytuacji sam na sam znalazł się Burdyka. Lecz w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz Kutnian, Krzysztof Osiński.  W 21 minusie świetnego podania od Adama Pokorskiego nie wykorzystał Jakub Jabłoński, a pachniało bramką. W 22 minucie ponownie świetnie spisał się Osiński, który pewnie sparował na rzut rożny, piłka po strzale Iwińskiego. W 24 minucie po rzucie rożnym drużyna Ostrów objęły prowadzenie. Niepilnowany Jacek Walczak strzelił bramkę na 0-1. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa zabójcza kontrę przeprowadzili podopieczni Dominika Tomczaka. Najpierw piłkę wywalczył Kamil Walczak, szybkim podaniem uruchomił Adriana Krzymieniewskiego. Ten zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na wolną pozycję Adama Pokorskiego. Adaś w sytuacji sam na sam z Karolem Czekalskim precyzyjnym strzałem po długim rogu umieścił piłkę w bramce. Zatem remisem 1-1 zakończyła się pierwsza połowa.  Iwiński

W przerwie trener Dominik dokonał 9 zmian. Dając szansę gry zawodnikom z szerokiej kadry zespołu. Niestety to się nieco odbiło, na jakości gry, choć waleczności i ambicji młodym kutnianom nie brakowało. Ostrowy przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg spotkania. Rezerwy KS.-u starały się groźnie kontratakować. W 21 minucie drugiej po błędzie defensywy ostrowy objęły prowadzenie 2-1. W ostatniej minucie Burdyka Przemek powinien zdobyć bramkę i przypieczętować wygraną podopiecznych Jacak Walczaka i Pawła Flisiuka. Jedna świetną interwencją popisał się obrońca KS-u Sebastian Włodarski, który z linii bramkowej wybił piłkę na rzut rożny. Zamiast prowadzenia 3-1, mecz zakończył się remisem 2-2. W doliczonym czasie gry błąd obrony Ostrów Wykorzystał Piotrek Kowalski i strzelił swojego premierowego gola w brawach KS II Kutno.

Warto dodać, że w drużynie z Ostrów wystąpiło 6 byłych zawodników I drużyny KS SandBus Kutno oraz 3 zawodników, którzy byli już jedną nogą w tym zespole. Zatem wynik młodych kutnian z dużo bardziej doświadczoną i ograną drużyną jest naprawdę warty odnotowania.
Byli zawodnicy KS-u to: Ławniczak, Czekalski, Kapruziak, Wietrzyk, Walczak oraz Seklecki.
Zawodnicy, którzy już byli jedną noga to: Burdyka Przemek, Burdyka Dominik oraz Kozanecki.

Zawodnikom obu drużyn gratulujemy postawy i życzymy samych wygranych w rundzie wiosennej.

KS II Kutno – Ostrovia Ostrowy 2:2 (1:1)
0-1 Jacek Walczak, asysta Przemek Burdyka
1-1 Adam Pokorski, asysta Adrian Krzymieniewski
1-2 Rafał Iwiński, asysta Milan Tober
2-2 Kowalski Piotr

Skład KS II Kutno w pierwszej połowie: Krzysztof Osiński – Kamil Walczak, Piotr Domański, Michał Ratajczak, Mateusz Maryniak – Mateusz Motylewski Mateusz, Adrian Sobczak, Adrian Krzymieniewski, Adam Pokorski – Jakub Jabłoński i Dawid Duczyński.

Skład KS II Kutno w drugiej połowie: Mateusz Kaźmierczak – Kamil Walczak, Sebastian Włodarski, Kuba Janakowski, Mateusz Debowski – Piotr Kowalski, Damian Sobczak, Bartosz Górecki, Adrian Krzymieniewski – Dominik Gałecki i Damian Jagiełło.

Ostrovia Ostrowy wystąpiła w następującym składzie:  Czekalski, Seklecki, Ławniczak, Krakos, Burdyka Dominik, Burdyka Przemek, Kępiński, Kozanecki, Wietrzyk, Walczak, Kapruziak, Tober, Iwiński;