Widzew wygrał w Kutnie

0
812

Na tydzień przed inauguracją IV ligi łódzkiej piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno przegrali na własnym boisku 0-2 z trzecioligowym Widzewem Łódź.

Mecz z Widzewem w Kutnie był dużym wydarzeniem i spotkanie obejrzało niemal tysiąc osób. Dużą część publiczności stanowili kibice czerwono-biało-czerwonych, którzy od pierwszych minut głośno dopingowali swoich ulubieńców.

W wyjściowym składzie KS-u znalazło się czterech nowych zawodników, którzy wiosną grać będą w Kutnie. Mowa o Dmitrij Petrovie, Kamilu Wielgusie, Patryku Nouri’m i Adrianie Kralkowskim. Na ławce z nowych zawodników znaleźli się z kolei Tomasz Klimczak i Dawid Duczyński.

Od pierwszych minut optyczną przewagę zdobył łódzki Widzew, który zepchnął rywali do defensywy. W 12. minucie po raz pierwszy zrobiło się gorąco w polu karnym KS-u. W szesnastkę wbiegł Daniel Mąka i w trakcie pojedynku z jednym z obrońców padł na murawę, ale doświadczony arbiter Paweł Pskit nie podyktował „jedenastki”, tylko ukarał łódzkiego zawodnika żółtą kartką.

W kolejnych minutach Widzew często gościł pod polem karnym kutnian, jednak za dużo z tego nie wynikało. Niezłe okazje mieli m.in. Japończyk Yudai Ogawa czy Daniel Mąka, ale nie byli w stanie pokonać Michała Sokołowicza.

Przed przerwą kibice obejrzeli jednak bramkę. W 38. minucie w dużym zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Adam Radwański, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki i Widzew prowadził 1-0. Chwilę później w środku boiska Adrian Kralkowski bezpardonowo zaatakował Daniela Mąkę i arbiter ukarał nowego zawodnika KS-u (wypożyczonego z Widzewa) czerwoną kartką.

Na drugą połowę drużyna z Łodzi wyszła w odmienionym składzie i na boisku zameldowało się aż 9 nowych piłkarzy, wśród których był m.in. Marcin Krzywicki. I to właśnie on w 72. minucie wykorzystał błąd kutnowskiej defensywy i podwyższył na 2-0. Tuż przed końcem meczu mogło być 3-0, ale „Krzywy” fatalnie spudłował z rzutu karnego po faulu Dmitrij Petrova.

KS próbował zagrozić łodzianom, jednak nie potrafili sforsować defensywy Widzewa. Najlepszą okazję miał Bartosz Placek, który uderzał z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

KS Sand-Bus Kutno 0-2 Widzew Łódź
0-1 38’ Adam Radwański
0-2 72’ Marcin Krzywicki

Żółte kartki: Placek, Szumer, Petrov – Mąka, Gromek
Czerwona kartka: Adrian Kralkowski (KS)
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz – Szumer, Kaczor, Petrov, Bartczak – Placek, Wielgus, Serwaciński, Zagajewski – Nouri, Kralkowski; zagrali także: Sobczak, Nizioł, Duczyński, Wójcik, Nadolski, Dębowski, Klimczak, Kowalczyk;

Widzew: Wolański – Tlaga, Nowak, Zieleniecki, Baran – Mąka, Olczak, Radwański, Michalski – Ogawa, Okuniewicz; zagrali także: Humerski, Kozłowski, Czaplarski, Rodak, Gromek, Budka, Broniszewski, Możdżonek, Kamiński, Kazimierowicz, Krzywicki;