Pechowa porażka w Bełchatowie

  0
  530
  Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno po emocjonującym meczu przegrali 2:3 na wyjeździe z rezerwami II-ligowego GKS-u Bełchatów. Gole dla kutnian zdobyli Kamil Zagajewski i Rafał Serwaciński.
  Po dwóch remisach z Omegą Kleszczów i Unią Skierniewice, piłkarze KS-u jechali do Bełchatowa po pierwsze wiosenne zwycięstwo. Niestety, pierwsza połowa spotkania przebiegła pod dyktando gospodarzy.

  W 21. minucie GKS objął prowadzenie po golu Daniela Ciechańskiego. Bełchatowianie po zdobyciu bramki nabrali wiatru w żagle i dziesięć minut później po raz drugi udokumentowali swoją przewagę, a tym razem Michała Sokołowicza pokonał Albin Maciejewski.

  Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i KS pokazał charakter. Dość szybko, bo już w 53. minucie kontaktowego gola zdobył Kamil Zagajewski i GKS prowadził tylko 2-1. W kolejnych minutach podopieczni Sławomira Ryszkiewicza kilkukrotnie zagrozili bramce bełchatowian i cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu. Autorem gola na 2-2 był Rafał Serwaciński.

  To był jednak dopiero początek emocji. Jeden z gospodarzy po obejrzeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko, a KS zaatakował z jeszcze większym impetem i za wszelką cenę chciał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatnich minutach meczu nie brakowało sytuacji, jednak punktem kulminacyjnym była 91. minuta. Wówczas gospodarze wyszli z kontratakiem, na 30. metrze od swojej bramki z piłką minął się bramkarz KS-u Michał Sokołowicz i Albin Maciejewski miał przed sobą autostradę do pustej bramki. Sytuacji nie zmarnował i zapewnił GKS-owi wygraną 3-2.

  GKS II Bełchatów 3-2 KS Sand-Bus Kutno
  1-0 21’ Daniel Ciechański
  2-0 32’ Albin Maciejewski
  2-1 53’ Kamil Zagajewski
  2-2 86’ Rafał Serwaciński
  3-2 90+1’ Albin Maciejewski

  KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz — Bartczak, Kaczor, Pietrow, Bartczak — Placek (88’ Dębowski), Nouri (88’ Nadolski), Kowalczyk, Serwaciński — Zagajewski, Kralkowski

  PODZIEL SIĘ