Rezerwy rozegrały dwa sparingi jednego dnia, porażka z Olimpią

0
873

Rezerwy KS-u Kutno przegrały z Olimpią Oporów 1-2. Jedyną bramkę dla KS-u zdobył Michał Ratajczak. Co ciekawe, w spotkaniu udział wziął trener Dominik Tomczak.

Mecz dobrze rozpoczęli młodzi kutnianie, którzy oddali dwa groźne strzały, jednak na posterunku był bramkarz Olimpii. Gdy wydawało się, że KS będzie coraz groźniej atakował i pokusi się o objęcie prowadzania, nadział się na kontratak gospodarzy… brak asekuracji w defensywie i prowadzenie drużyny z Oporowa 1-0 stało się faktem. Oprócz sytuacji bramkowej z 10 minuty Olimpia Oporów jeszcze tylko raz w pierwszej połowie gościła pod bramką KS II Kutno. Jednak strzał z 20 metrów minął światło bramki strzeżonej przez Krzysztofa Osińskiego. Bramka wyrównująca padła dopiero w 40 minucie. Po ładnej akcji zespołowej w polu karnym został sfaulowany Damian Jagiełło. Do jedenastki podszedł Michał Ratajczak, który nie dał szans bramkarzowi.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły jeszcze bardziej zmobilizowane. Każdy chciał, bowiem wygrać to spotkanie. Znów to gospodarze, bo błędzie w środku pola objęli prowadzenie. Warto dodać, że zawodnik z Oporowa huknął jak z armaty z około 25 metrów i piłka zatrzepotała w siatce KS-u. Później podopieczni grającego tego dnia trenera KS-u II Kutno Dominika Tomczaka mieli kilka 100% sytuacji do wyrównania, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki.

Swoich sytuacji nie wykorzystali między innymi Wszołek Łukasz, Marciniak Szymon, Sobczyk Mateusz czy Kaźmierczak Mateusz. W ostatnim fragmencie meczu, rezerwy KS-u postawiły wszystko na atak, przez co obrona stała się mniej szczelna.  To ułatwiło zadanie i rywale stworzyli sobie aż trzy 100% sytuacje do podwyższenia wyniku. Jednak ich skuteczność tego dnia również pozostawiała wiele do życzenia.

Ostatecznie KS II Kutno przegrał w Oporowie z Olimpią 1-2.

Skład KS II Kutno: Krzysztof Osiński – Kuba Janakowski, Mateusz Debowski, Dominik Tomczak, Kamil Walczak – Łukasz Wszołek, Michał Ratajczak, Sobczyk Mateusz, Szymon Marciniak – Mateusz Kaźmierczak, Damian Jagiełło.