KS rozpoczął przygotowania

0
717

Piłkarze IV-ligowego KS-u Sand-Bus Kutno dziś spotkali się na pierwszym treningu w 2017 roku i jednocześnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zajęciach udział wziął jeden nowy zawodnik.

Na treningu zabrakło kilku graczy, którzy jesienią bronili barw KS-u. Mowa o Romanie Periżoku (ma wrócić z Ukrainy w najbliższych dniach), Bartoszu Placku (będzie trenował z Widzewem Łódź), Rafale Kubiaku, Pawle Sobczaku oraz Sylwestrze Płachecie i Vladyslavie Terentievie.

Dwaj ostatni z tego grona, wiosną na pewno nie będą grać już w Kutnie. Przyszłość Kubiaka i Sobczaka rozstrzygnie się zaś w ciągu najbliższych tygodni – mówi trener KS–u Sławomir Ryszkiewicz.

W dzisiejszych zajęciach udział wzięli także Gracjan Sobczak i Piotr Michalski, którzy po rundzie jesiennej wrócili do Andrespolii Wiśniowa Góra, skąd byli wypożyczeni do KS. Obaj wyrażają akces dalszej gry przy Kościuszki, ale na razie nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

W gronie trenujących zawodników pojawiła się jedna nowa twarz. Mowa o Tomaszu Klimczaku, który jako dziecko opuścił Polskę i przez ostatnie lata grał w niższych ligach na Wyspach Brytyjskich.

To zawodnik o świetnych warunkach fizycznych, ma ponad 190 centymetrów wzrostu. Jest nominalnym napastnikiem. Będę mu się przyglądał przez najbliższe dni i ocenię jego przydatność do zespołu – mówi Sławomir Ryszkiewicz, szkoleniowiec KS-u Sand-Bus Kutno.

W najbliższym czasie KS będzie trenował cztery razy w tygodniu – zarówno na siłowni, jak i w terenie.

Pierwszy sparing podopieczni Sławomira Ryszkiewicza rozegrają 28 stycznia, a rywalem będzie Boruta Zgierz. Mecz zostanie rozegrany w Byczynie k. Poddębic.

PODZIEL SIĘ