PP: Wygrana w Piątku i awans

0
815

Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno wygrali w Piątku z tamtejszą Maliną 6-2 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Sławomir Ryszkiewicz do gry desygnował eksperymentalny skład. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Piotr Michalski i Adam Grisgraber, którzy debiutowali w kutnowskiej drużynie.

I właśnie w 19. minucie Piotr Michalski otworzył wynik spotkania, strzelając na 1-0. Pięć minut później na 2-0 podwyższył Maciej Kowalczyk i wydawało się, że kolejne gole dla IV-ligowców są kwestią czasu. Wcześniej z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Adrian Bartczak.

Tymczasem, sześćdziesiąt sekund po golu na 2-1, kontaktową bramkę zdobyła Malina Piątek, a jej autorem był Kamil Kasiński. Przed przerwą na 3-1 strzelił jeszcze Piotr Kierus, a kilka minut później gospodarze zmuszeni byli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką ukarany został bramkarz.

Ci, którzy spodziewali się pogromu w drugiej połowie srogo się zawiedli. KS wprawdzie miał przygniatającą przewagę, ale gola zdobył dopiero w 70, minucie za sprawą Piotra Michalskiego. Trzy minuty przed końcem na 5-1 podwyższył Kamil Zagajewski, a zaledwie sześćdziesiąt sekund później niefrasobliwość kutnowskiej defensywy wykorzystał Bartosz Oterski. Ostatecznie w doliczonym czasie gry, wynik na 6-2 ustalił Bartosz Kaczor.

To boli, że popełniamy błędy w meczu z drużyną, która gra dwie klasy niżej niż my. Przyjęliśmy taktykę rywali „kopnij-biegnij” i gra była obrzydliwa. Zmiennicy dostali szansę, ale niestety jej nie wykorzystali i nie jestem zadowolony z tego meczu. Cóż, teraz trzeba zapomnieć o tym spotkaniu i grać dalej. Przed nami dwa spotkania ligowe w Kutnie i mogę zapewnić, że zagramy na pewno lepiej – mówi Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u.

Malina Piątek 2-6 KS Sand-Bus Kutno
0-1 19′ Piotr Michalski
0-2 24′ Maciej Kowalczyk
1-2 25′ Kamil Kasiński
1-3 30′ Piotr Kierus
1-4 70′ Piotr Michalski
1-5 87′ Kamil Zagajewski
2-5 88′ Bartosz Oterski
2-6 90′ Bartosz Kaczor

KS Sand-Bus Kutno: Paweł Sobczak – Placek (46′ Serwaciński), Kowalczyk, Szumer, Nizioł (46′ Kaczor), Kierus (46′ Zagajewski), Bartczak (17′ Jakubowski), Góralczyk, Grisgraber, Michalski, Płacheta