[FOTO] Wygrana w Ostrowach, awans o krok!

0
1370

KS Sand-Bus Kutno wygrał w derbach powiatu kutnowskiego z Ostrovią Ostrowy 2-1 i jest o krok od awansu do IV ligi. W Ostrowach dla KS-u gole zdobyli Damian Ziemniak i Michał Szymczak.

KS wystąpił w bardzo eksperymentalnym składzie, jednak jego gra w pierwszej połowie mogła się podobać. Zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrze i do przerwy, po golach Ziemniaka i Szymczaka, kutnianie prowadzili 2-0.

Po zmianie stron KS dominował i stworzył sobie kilka wyśmienitych okazji do zdobycia gola, jednak zmarnowali je m.in. Kamil Zagajewski i Jakub Kustra.

Ambitnie grająca Ostrovia w doliczonym czasie gry zdobyła gola na 2-1 i takim wynikiem zakończył się mecz.

Dzięki zgarnięciu trzech punktów przez KS i wczorajszej porażce Orła Parzęczew, kutnianie już w środę mogą zapewnić sobie awans do IV ligi. Wystarczy wygrać przy Kościuszki ze Startem Łódź…

Oto, co po meczu powiedział Sławomir Ryszkiewicz, trener KS-u:

W meczu z Ostrovią dałem szansę chłopcom, którzy cały czas solidnie trenują, ale do tej pory nie grali regularnie. Pokazali, że warto na nich stawiać i udowodnili to w pierwszej połowie. Po przerwie na boisku weszli podstawowi zawodnicy i… gra straciła na jakości. To mnie boli, bo nie można lekceważyć rywala. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, ale je zmarnowaliśmy. Zagraliśmy bardzo nonszalancko, to brak szacunku dla przeciwnika, ale także dla nas samych. Taka postawa się na nas zemściła i w doliczonym czasie straciliśmy gola. To daje mi do myślenia„.

Jesteśmy blisko naszego celu, ale nie mogę powiedzieć, że już awansowaliśmy. Do meczu ze Startem podchodzę z wielką pokorą. Musimy szanować każdego rywala. Chciałbym, żebyśmy godnie skończyli przygodę z okręgówką i żeby nasza gra była efektowna, i co najważniejsze, żebyśmy wykorzystywali sytuacje, które sobie stwarzamy. Kibice muszą cieszyć się naszą postawą, a nie narzekać na brak skuteczności„.

Ostrovia Ostrowy 1-2 KS Sand-Bus Kutno
0-1 23` Damian Ziemniak
0-2 42` Michał Szymczak
1-2 90+2` Damian Kozanecki

KS Sand-Bus Kutno: Czekalski – Skumórski, Kowalczyk, Kaczor, Mucha – Wietrzyk (60′ Krzymieniewski) Kapruziak (60′ Góralczyk), Kierus (60′ Gapiński), Szymczak, Zagajewski, Ziemniak (46′ Kustra);