Cenna wygrana z Górnikiem!

0
897

Po zaciętym meczu piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno wygrali na własnym boisku 2-1 z Górnikiem Łęczyca. Gole dla lidera łódzkiej okręgówki zdobyli Jakub Kustra i Piotr Kierus.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Choć KS miał optyczną przewagę i częściej gościł pod polem karnym przyjezdnych, to kibice przez czterdzieści pięć minut nie obejrzeli żadnej bramki.

O wiele więcej emocji było w drugiej połowie. Tę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 58. minucie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Jakub Kustra. W kolejnych minutach kutnianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, jednak brakowało im szczęścia i zimnej krwi (m.in. poprzeczka Mariusza Jakubowskiego).

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza w 77. minucie. Wtedy w zamieszaniu w polu karnym KS-u największym sprytem wykazał się Jakub Jesionowski i zaskoczył Pawła Sobczaka.

Radość łęczycan trwała jednak bardzo krótko. W 83. minucie wprowadzony wcześniej Piotr Kierus dobrze znalazł się na szesnastym metrze i płaskim strzałem skierował futbolówkę w siatce. Do końca meczu więcej goli już nie padło i KS po zaciętym meczu zgarnął cenne 3 punkty.

Warto odnotować, że w Kutnie pojawiła się ponad stuosobowa grupa kibiców z Łęczycy, którzy wspierali swoich piłkarzy.

KS Sand-Bus Kutno 2-1 Górnik Łęczyca
1-0 58′ Jakub Kustra
1-1 77′ Jakub Jesionowski
2-1 83′ Piotr Kierus

KS Sand-Bus Kutno: Sobczak – Kaczor, Kowalczyk, Mucha (75′ Wietrzyk), Skumórski – Ziemniak (85′ Gapiński), Jakubowski, Góralczyk (65′ Kierus), Grzegorek – Zagajewski, Kustra (89′ Szymczak)