Juniorzy wystąpili na turnieju w Płocku

0
1283

W minioną niedzielę juniorzy KS-u Kutno spędzili na boisku w Płocku, bowiem wzięli udział w XXVI Memoriale Stanisława Tymowicza – znakomitego trenera i wychowawcy nie tylko płockiej młodzieży.

W pierwszym meczu w turnieju zmierzyliśmy się z głównym faworytem, czyli gospodarzami.  Po niezłym meczu i katastrofalnym błędzie w doliczonym czasie gry, straciliśmy bramkę i przegraliśmy 0-1.

W tym spotkaniu Wisła Płock miała optyczną przewagę. Lepiej utrzymywała się przy piłce, lecz my dobrze zabezpieczyliśmy grę w destrukcji uniemożliwiając Wiśle rozwinięcie skrzydeł. Warto dodać, że w tym spotkaniu dwukrotnie Mateusz Kaźmierczak popisał się fantastycznymi interwencjami – komentuje Dominik Tomczak, trener KS-u.

W drugim spotkaniu swoje umiejętności skonfrontowaliśmy z Jeziorakiem Iława. Pierwszy kwadrans to bardzo wyrównane spotkanie. W tym fragmencie meczu, oba zespoły stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacji, jednak wynik brzmiał 0-0. Później doszło jednak do „katastrofy”.

To, co stało się miedzy 15-19 minutą może przejść do historii. Otóż w ciągu 240 sekund, straciliśmy aż 4 bramki. Zespół kompletnie się pogubił, co rywale skrzętnie wykorzystali. Do tego należy doliczyć trafienie w ostatniej minucie i mamy pogrom 0-5 – relacjonuje D. Tomczak.

W meczu o V miejsce zagraliśmy z drużyną Legionu Warszawa i w tym spotkaniu trener już tak nie rotował składem. Zagrali ci, którzy tego dnia najsolidniej się prezentowali. Od razu przełożyło się to, na jakość widowiska. Był to najciekawszy mecz w całym turnieju. Z bramkami, słupkami, dobrymi akcjami i zwrotami akcji.

Najpierw na prowadzenie wyszli goście z Warszawy. Następnie my w ciągu 5 minut doprowadziliśmy do wyrównania i wyszliśmy na prowadzenie po bramkach Krystiana Kosmali i Jaśka Nadolskiego. Gdy wydawało się, że ten wynik utrzyma się do końca, w ostatniej minucie meczu po kolejnym tego dnia katastrofalnym błędzie zespół z Warszawy doprowadza do wyrównania. O tym, kto zajmie V miejsce musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Legionu i ostatecznie wygrali 3-2.

Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole został wybrany Patryk Gałecki.

Na koniec pragniemy podziękować organizatorom za zaproszenie oraz świetną organizację turnieju. Patrząc na to, co dzieje się w Płocku, jeżeli chodzi o piłkę seniorską to czuć tam już Ekstraklasę. Oczywiście klubowi z Płocka życzymy awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej – dodaje Tomczak.