Juniorzy na turnieju halowym w Bedlnie

0
1316

W sobotnie popołudnie część drużyny juniorów A1 wybrała się na swój pierwszy i nie ostatni turniej halowy w tym roku. Był on przewidziany dla zespołów seniorskich. Jednak zwolniło się jedno miejsce i udało się nam w nie wskoczyć. Oprócz gospodarzy, czyli GKS-u Beldno, który wystawił dwie drużyny, wystąpiły jeszcze zespoły Szopena Sanniki, KS-u Żychlin, Unii Czermno oraz nasi Juniorzy.

Relację trzeba zacząć od faktu, że kolejny turniej w Bedlnie jest bardzo dobrze zorganizowany. Wszystko przebiegało płynnie i bez zarzutu. Duże brawa dla Kamila Gałązki, który jest motorem napędowym dla tego klubu. Kamil tak trzymaj!

Wracając do drużyny juniorów to na nadchodzące tygodnie cel jest prosty. Mamy zdobywać cenne doświadczenie, grając z zespołami seniorów. Warto dodać, że zespół z Kutna oparty jest w dużej mierze na chłopcach z rocznika 1998/1999. Będąc najmłodszą drużyną w rozgrywkach ligowi wojewódzkiej, to oprócz umiejętności, technicznych, taktycznych, ducha zespołu, równie ważna jest walka siłowa. Musimy się jej nauczyć, by móc z powodzeniem rywalizować z zespołami seniorów chociażby z B-klasy, A-klasy czy też Ligi Okręgowej. Zdajemy sobie sprawę, że nasi rywale nie będą odpuszczali, gdyż każdy chce wygrywać. Jednak poprawiające ten aspekt, będzie nam dużo łatwiej w rundzie wiosennej o korzystne wyniki.

Turniej halowy w Bedlnie pokazał, że na niewielkiej przestrzeni bardziej doświadczeni zawodnicy rywali, ograni i znający boiskowe cwaniactwo, punktowali nas jak wytrawni bokserzy. Czego efektem są dość wysokie porażki. My sobie stwarzaliśmy dogodne sytuacje podbramkowe, ale czegoś w końcowym etapie zabrakło. Trochę koncentracji, trochę szczęścia. Rywale wykorzystywali każdy nasz błąd. Cóż taki jest sport. Najważniejsze, że zawodnicy w drodze powrotnej wiedzieli, w czym tkwił problem. Zatem mamy dobry materiał szkoleniowy do dalszej pracy. Efekty przyjdą wkrótce.

Wyniki drużyny juniorów KS Kutno:

KS Kutno – KS Żychlin 0-2
KS Kutno – GKS II Bedlno 0-4
KS Kutno – Unia Czermno 1-7, bramkę zdobył Dominik Gałecki
KS Kutno – Szopen Sanniki 3-2, bramki zdobyli Mateusz Maryniak, Damian Sobczak oraz Wiktor Kopczyński
KS Kutno – GKS I Bedlno 1-6, bramkę zdobył Mateusz Maryniak

Skład KS Kutno: Kaźmierczak Mateusz, Ratajczak Michał, Gałecki Patryk, Kopczyński Wiktor, Marciniak Szymon, Sobczak Adrian, Maryniak Mateusz, Stanislav Burlei, Gałecki Dominik, Sobczyk Mateusz oraz Kosmala Krystian. Kierownikiem drużyny był Dębowski Dominik.

PODZIEL SIĘ