Juniorzy KS-u intensywnie trenują

0
1399

Aktualnie trwa zimowa przerwa między rozgrywkami, więc wszystkie drużyny piłkarskie, zarówno juniorskie, jak i seniorskie trenują, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Nie inaczej jest w zespole juniorów kutnowskiego KSu.

Drużyny juniorów A1, rocznik 1997/1999 oraz juniorów B2, rocznik 2000/2001 przygotowują się do rundy wiosennej. Zespół przez pierwszych 14. dni trenował trzy razy w tygodniu. Był to czas wprowadzenia, przygotowania organizmu, do tego, co wkrótce nastąpi. Po dwóch tygodniach trener Dominik Tomczak dokłada przysłowiową cegiełkę i od 1 lutego ilość treningów wzrasta do 4. zajęć. Następnie dojdą do tego sparingi, więc zawodnicy będą łącznie trenowali 5 razy w tygodniu.

– Zarządowi Klubu Sportowego Kutno, jak i mnie bardzo zależy by Juniorzy w krótkim okresie czasu zrobili duży postęp. Zarówno pod względem taktycznym, motoryczny, jak i technicznym. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zwiększymy ilość zajęć. Im coś częściej robimy, tym nasz organizm lepiej to adaptuje. Powoduje to pewien automatyzm u zawodnika, co jest kluczem do sukcesu. Niby prosta filozofia, ale jakże trudna do wprowadzenia – mówi Dominik Tomczak, odpowiadając na pytanie, czy taka ilość treningów jest konieczna. – To wszystko jest robione w jednym celu. Na samym początku powiedzieliśmy, że zespół będzie głównie oparty na zawodnikach z Kutna i okolic. Tej filozofii będziemy się trzymali. Dlatego też, chcielibyśmy, by wkrótce kilku chłopaków pojawiło się na treningach I drużyny seniorów. Trafią tam nie tylko ci, co są najlepsi technicznie, ale również Ci, którzy mają charakter i serce do sportu. Bez tego, człowiek daleko nie zajdzie.

Trener Dominik Tomczak jest również bardzo zadowolony z frekwencji na treningach oraz faktu, że ma szeroką kadrę w jednym, jak i drugim zespole. Jakiś czas temu był z tym delikatny problem. Teraz wszystko wraca do normy, za co dziękuje chłopakom.

– Wierzę, że wiedzą, o co walczą i dadzą z siebie 100%. Warto dodać, że kadra Juniorów A1 to na dzień dzisiejszy 28 zawodników, w tym 5, którzy już na stałe trenują z I drużyną KS SandBus Kutno. W roczniku 2001/2002 jest również bardzo dobrze. Kadra liczy 23 adeptów piłki nożnej, ale trener chciałby pozyskać jeszcze 4-5 zawodników by mieć jak największy komfort pracy. Rozmowy właśnie trwają z zawodnikami – mówi.

Jeżeli ktoś chciałby spróbować swoich sił w zespołach juniorskich Klubu Sportowego Kutno, serdecznie zapraszamy.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z trenerem 604-587-245.

PODZIEL SIĘ