Pewne zwycięstwo z Olimpią Koło

0
962

KS SandBus Kutno w kolejnym zimowym sparingu wygrał 3-0 z czwartoligową Olimpią Koło. Dwa gole dla drużyny Sławomira Ryszkiewicza zdobył Maciej Kowalczyk, zaś jedną bramkę dołożył Mariusz Jakubowski.

W drużynie KS-u po raz kolejny wystąpiło kilku testowanych piłkarzy, którzy być może wiosną będą grać w kutnowskiej drużynie. Poza Nowakiem, Kowalczykiem, Skumórskim, Burdyką, Szymczakiem i Kustrą, którzy byli sprawdzani już we wcześniejszych meczach, w składzie kutnian pojawił się dziś Wojciech Gapiński z IV-ligowej Bzury Chodaków. Warto odnotować także powrót do drużyny Bartosza Kaczora, który ostatnio był testowany przez Termy Ner Poddębice.

To defensywny pomocnik, dokładnie taki, jakiego szukałem. Gra twardo, czyści w środku pola i ma dobre warunki fizyczne, po prostu boiskowy „twardziel” – opisuje Gapińskiego trener Sławomir Ryszkiewicz.

Od początku meczu z Olimpią Koło kutnianie przejęli inicjatywę i narzucili rywalowi swój styl gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać i już w 18. minucie na 1-0 strzelił Maciej Kowalczyk. Dwadzieścia minut później przewagę KS-u udokumentował z kolei Mariusz Jakubowski i było już 2-0.

Kolejna bramka padła w 50. minucie, a jej autorem został po raz kolejny obrońca Maciej Kowalczyk.

„Kowal” dyrygował defensywą i grał jak profesor, a na dodatek zdobył dwa gole, co jak na obrońcę nie jest tak częste. Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny – uważa trener KS-u.

W dalszej części spotkania lider łódzkiej klasy okręgowej nadal miał przewagę i stwarzał sobie sytuacje bramkowe, jednak brakło zimnej krwi pod bramką rywala i więcej goli już nie padło. Ostatecznie KS wygrał 3-0 z Olimpią Koło.

Mieliśmy bardzo dużą przewagę i przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, jednak nieco zawiodła skuteczność. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, szczególnie w defensywie. Moi piłkarze zrealizowali założenia taktycznie w 99 procentach – komentuje Sławomir Ryszkiewicz, szkoleniowiec KS-u Kutno.

Olimpia Koło 0-3 KS SandBus Kutno
0-1 18` Maciej Kowalczyk
0-2 38` Mariusz Jakubowski
0-3 50` Maciej Kowalczyk

KS SandBus Kutno: Sobczak – Nowak, Kowalczyk, Mucha, Skumórski –  Burdyka, Gapiński, Szymczak, Jakubowski, Krzymieniewski – Kustra; na zmiany wchodzili: Czekalski – Kaczor, Kapruziak, Zagajewski, Kierus, Walczak, Ławniczak, Grzegorek.