Rocznik 2006: Vera Cup w Łodzi

0
885

 

Na obiektach Very Sport były doskonale przygotowane trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią, co pozwoliło na rozgrywanie kilku spotkań jednocześnie. Drużyna KS Kutno „granatowi” znaleźli się w grupie z ŁKS-em Łódź, Akademią Futbolu Tomasza Hajto, Widzewem Łódź oraz Football Academy. Młodzi piłkarze z Kutna zajęli w swojej grupie 3. Miejsce, zdobywając 6 pkt. W pierwszym meczu przegrali 2:0 z ŁKS-em Łódź, choć po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy kibice nie dowierzali, jak to możliwe. Dlaczego? Nasza drużyna była zdecydowanie lepsza. Zabrakło jedynie skuteczności. W kolejnym meczu młodzi piłkarze grali z Widzewem Łódź i udowodnili swoją przewagę, pokonując rywala aż 4:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Jakub Hofman(3) oraz Martin Wawrzyńczak(1). Kolejnym przeciwnikiem KS-u była Akademia Futbolu Tomasza Hajto. Niestety ten mecz nie był dla podopiecznych Rafała Serwacińskiego udany, bowiem jego drużyna doznała porażki 0:5. W ostatnim grupowym spotkaniu, po zaciętym i pełnym emocji meczu, drużyna z Kutna zasłużenie wygrała 2:0 z Football Academy, a bramki zdobyli Jakub Hofman i Martin Wawrzyńczak. Zajmując 3. miejsce w grupie B graliśmy z drużynami, które zajęły też 3. miejsca w swoich grupach. Pierwsze spotkanie KS Kutno wygrał z Jutrzenką Bychlew 2:1, bramki zdobyli Jakub Hofman i Martin Wawrzyńczak. W drugim meczu tej fazy KS Kutno pokonał Football Academy 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Jakub Hofman.

Druga drużyna KS Kutno „biali” znaleźli się w grupie C z ŁKS-em Łódź, Akademią Futbolu Tomasza Hajto, Jutrzenką Bychlew, Football Academy oraz z Włókniarzem Pabianice. Pierwszy mecz podopieczni Roberta Kornackiego rozegrali z Akademią Futbolu Tomasza Hajto i zremisowali 2:2. Warto dodać, że rywal zdobył wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach spotkania. Oba gole strzelił Maciek Kusiak. Kolejnym rywalem była drużyna Football Academy, z którymi młodzi Kutnianie przegrali 0:1. Przyszedł czas na drużynę ŁKS Łódź. Tym razem KS Kutno „biali” przegrał 0:2. Do tej pory nasze dzieci grały naprawdę dobrze, co niestety nie przekładało się na wyniki. W przedostatnim meczu w grupie pokonaliśmy Włókniarza Pabianice 2-1, a bramki zdobyli Dorian Milas i Maciek Kusiak. W ostatnim pojedynku, który decydował o dalszych losach naszej drużyny, ponieśliśmy porażkę z Jutrzenką Bychlew aż 7:0. Jednak taki wynik, to nie wstyd. Tym bardziej, że ograł nas zwycięzca całego turnieju oraz jedyna drużyna, która w niedzielę wygrała wszystkie swoje mecze. Po zmaganiach grupowych, w których zajęliśmy 4. miejsce, przyszło rozegrać nam jeszcze dwa spotkania. Najpierw pokonaliśmy Stal Głowno 1:0, gdzie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dorian Milas. W drugim meczu pokonaliśmy Widzew Łódź 4:0, do bramki przeciwnika trafili: Dorian Milas(2), Łukasz Walczak(1) i Krzysztof Walong(1).

Drużyna Granatowa zajęła 7. miejsce, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i dwa przegrywając.

Drużyna Białych zajęła 10. miejsce, wygrywając trzy mecze, jeden remisując i trzy spotkania przegrywając.

Jestem bardzo zadowolony z gry moich podopiecznych, ponieważ pamiętam, jak graliśmy rok temu na tym samym turnieju. Mimo, iż nie zajęliśmy wysokiego miejsca, jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że nasza praca idzie we właściwym kierunku. Wynik to jedna sprawa, ale gra zespołu jest ważniejsza. A pokazaliśmy, że dorównujemy drużynom, które znalazły się na podium. Trzeba oczywiście dodać, że takich rodziców, jakich ma nasza drużyna, zazdrościły wszystkie zespoły i właśnie za to chciałem podziękować oraz życzyć wszystkim trenerom tak zgranego zespołu- powiedział Rafał Serwaciński.

W turnieju wystąpiły następujące drużyny: KS Kutno 2 drużyny, Akademia Futbolu Tomasz Hajto 2 drużyny, Jutrzenka Bychlew 2 drużyny, ŁKS Łódź 3 drużyny, Widzew Łódź 2 drużyny, Włókniarz Pabianice, Boruta Zgierz, Stal Głowno oraz Football Academy Łódź 2 drużyny,

Składy, w jakich wystąpiły nasze drużyny:

Drużyna KS Kutno „biała”: trener Robert Kornacki, Paweł Olczak – bramkarz, Jakub Kornacki, Krzysztof Waląg, Łukasz Walczak, Maciek Kusiak, Filip Andrzejczak, Szymon Sikorski, Dorian Milas i Gabrysia Bobowska.

Drużyna KS Kutno „granatowa”: trener Rafał Serwaciński, Franek Pawłowski – bramkarz, Szymon Cicherski, Wiktor Rojewski, Jakub Hofman, Wojciech Rosolak, Bartek Wyganowski, Kacper Kuraszewski i Martin Wawrzyńczak.

 

PODZIEL SIĘ