Wygrać z liderem. Jutro KS – Dłutów

0
853
Podnieść się z kolan i powrócić na fotel lidera łódzkiej okręgówki – taki cel ma drużyna KS-u SandBus Kutno na sobotnim meczem z GLKS-em Dłutów, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza w zeszłym tygodniu doznali wstydliwej porażki 0-1 z ostatnim w tabeli LZS-em Justynów i zostali strąceni z pozycji lidera właśnie przez GLKS Dłutów, który pokonał Górnika 1956 Łęczyca 3-1.

Przez ostatni tydzień w ekipie KS-u panowała minorowa atmosfera. Im bliżej jednak meczu z GLKS-em, tym nastroje są coraz bardziej bojowe. Mecz z obecnym liderem ma być idealną okazją dla kutnowskich piłkarzy do rehabilitacji za wpadkę w Justynowie, a przy okazji wygrana da im powrót na tron lidera łódzkiej okręgówki.

Czarny koń rozgrywek z Dłutowa

Ale o wygraną wcale nie będzie łatwo, bowiem piłkarze z Dłutowa są objawieniem tegorocznych rozgrywek. Podopieczni Leszka Rosińskiego przez ostatnie lata pałętali się pomiędzy łódzką okręgówką a Klasą A, a teraz na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej, zajmują pozycję lidera – mają punkt przewagi nad KS-em. Obszerny i ciekawy artykuł Mateusza Kozłowskiego nt. drużyny spod Pabianic można przeczytać tutaj.

Dłutów w tym sezonie pokonał już kilku faworytów m.in. Orła Parzęczew (1-2) czy Termy Uniejów (3-4). GLKS do tej pory nie uznawał kompromisów – odniósł 10 wygranych i doznał 3 porażek (2-3 z Justynowem, 2-6 z Sokołem II i 1-3 z PTC Pabianice), ani razu nie dzieląc się punktami ze swoimi rywalami.

Początek sobotniego meczu na szczycie łódzkiej okręgówki o 13:00 na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Kutnie. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

Sylwetka rywala:

1. GLKS Dłutów – 30 punktów

10 wygranych – 0 remisów – 3 porażki

Bilans bramkowy: 33-21

Ostatnie trzy mecze:

Z GLKS 4–1 KKS Koluszki

P Włókniarz Pabianice 1–0 GLKS Dłutów

Z GLKS Dłutów 3–1 Górnik Łęczyca

PODZIEL SIĘ