Piątoligowiec silniejszy od KS-u

  0
  768

  Piłkarze KS-u Sand Bus Kutno przegrali dziś na wyjeździe w sparingu z piątoligowym GKS-em Sompolno 1-4. Honorową bramkę dla kutnian zdobył Michał Ławniczak.

  Kutnianie korzystając z ligowej pauzy spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek A Klasy Sparty Leśmierz zagrali sparing z ekipą z okolic Konina. Do Sompolna KS pojechał w osłabionym składzie i trener Sławomir Ryszkiewicz nie mógł skorzystać z usług m.in. Mateusza Wojtczaka, Piotra Kierusa, Andrzeja Grzegorka, a także kontuzjowanych Marcina Maślińskiego i Huberta Pokorskiego.

  Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie, a Karola Czekalskiego pokonał Michał Smigielski, najskuteczniejszy zawodnik GKS-u.

  W 31. minucie był już remis, a gola dla KS-u zdobył obrońca Michał Ławniczak. Radość kutnian nie trwała jednak długo, bowiem sto dwadzieścia sekund później na 2-1 strzelił Przemysław Jankowski. Do przerwy więcej goli już nie padło.

  Po zmianie stron KS nie był w stanie strzelić żadnej bramki, a piłkarze z Sompolna jeszcze dwukrotnie pokonali Karola Czekalskiego. Najpierw w 71. minucie na 3-1 podwyższył Norbert Kozłowski, a w 80. minucie ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 4-1.

  – To był bardzo pożyteczny sparing, który obnażył nasze mankamenty, głównie w grze defensywnej. Teoretycznie mieliśmy więcej z gry i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale to rywale strzelali bramki po zabójczych kontrach – relacjonuje Andrzej Królak, kierownik KS-u. – Po serii ligowych zwycięstw przyszła porażka w sparingu i silniejszy rywal pokazał nam, nad czym musimy pracować.

  W najbliższą sobotę KS na własnym boisku zmierzy się z Victorią Grabów, która jest rewelacją wiosennych rozgrywek. Początek meczu o 16:00.

  GKS Sompolno 4-1 KS Sand Bus Kutno
  1-0 20` Michał Śmigielski
  1-1 31` Michał Ławniczak
  2-1 33` Przemysław Jankowski
  3-1 71` Norbert Kozłowski
  4-1 80` Norbert Kozłowski

  KS Sand Bus Kutno: Karol Czekalski – Michał Ławniczak, Bartosz Kaczor, Igor Wójcik (46` Kamil Łukasik), Rafał Żemigała (35` Jacek Walczak) – Adrian Bartczak (60` Rafał Żemigała), Mariusz Jakubowski, Gracjan Sobczak (75` Łukasz Góralczyk), Łukasz Góralczyk (46` Adrian Krzymieniewski, 78` Piotr Pierzchała) – Damian Ziemniak, Piotr Michalski.

  PODZIEL SIĘ