Piękne gole i wygrana z LTP Lubanie (foto)

0
750

Piłkarze KS-u Sand Bus po niezłym meczu pokonali 3-2 (3-0) czwartoligowe LTP Lubanie. Gole dla kutnian zdobyli Gracjan Sobczak, Arkadiusz Błaszczyk i Adrian Bartczak.

W ekipie Sławomira Ryszkiewicza od pierwszych minut pojawiło się trzech testowanych zawodników – Mateusz Wojtczak, Rafał Żemigała i Łukasz Góralczyk. Na ławce rezerwowych usiadł także sprawdzany Marcin Maśliński.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy ruszyli do ataków i często gościli pod polem karnym kutnian. Dobrze spisywał się jednak Mateusz Wojtczak, który raz za razem był na posterunku.

Po okresie przewagi LTP, nieoczekiwanie gola zdobył KS. Na strzał z około 20 metrów zdecydował się Gracjan Sobczak i piłka wpadła w samo okienko bramki!

Kibice nie zdążyli nacieszyć się pięknym trafieniem Sobczaka, a po raz drugi byli świadkami gola niecodziennej urody. W 24. minucie Adrian Bartczak niemal zderzył się z bramkarzem gości, piłka została wybita w okolice dwudziestego piątego metra, gdzie dopadł do niej Arkadiusz Błaszczyk i pięknym lobem podwyższył na 2-0! Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza poszli za ciosem i w 30. minucie po ładnej zespołowej akcji rozmontowali defensywę rywali, a w sytuacji sam na sam zimną krew zachował młodziutki Adrian Bartczak i było już 3-0.

Po przerwie na boisku w barwach KS-u pojawili się Marcin Maśliński, Piotr Kierus czy Michał Wietrzyk. Na początku drugiej połowy KS przycisnął jeszcze bardziej i wydawało się, że rozwiąże się worek z bramkami. Niezłe sytuacje mieli m.in. Sobczak i Wietrzyk, ale piłka nie chciała zatrzepotać w siatce po raz czwarty.

I niewykorzystane sytuacje zemściły się po godzinie gry. W odstępie trzech minut kutnowska defensywa popełniła fatalne błędy, a z „prezentów” dwukrotnie skorzystał Łukasz Junatowski i przyjezdni przegrywali już tylko 2-3. Do końca spotkania oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie.

KS Sand Bus Kutno 3-2 LTP Lubanie
1-0 20` Gracjan Sobczak
2-0 24` Arkadiusz Błaszczyk
3-0 30` Adrian Bartczak
3-1 62` Łukasz Junatowski
3-2 65` Łukasz Junatowski

KS Sand Bus Kutno: Wojtczak – Wójcik (46` Maśliński), Kaczor, Żemigała, Ławniczak (46` Kierus) – Sobczak, Błaszczyk, Walczak, Bartczak (46` Wietrzyk), Grzegorek – Góralczyk (72` Bartczak).