Porażka z trzecioligowcem

0
753

KS Sand Bus Kutno przegrał dziś w sparingu z trzecioligową Włocłavią Włocławek 2-8. To pierwsza porażka kutnian w zimowym okresie przygotowawczym.

Początek meczu rozpoczął się fatalnie dla kutnian, bowiem już w 2. minucie poważnej kontuzji nabawił się Mariusz Jakubowski. „Mario” ma skręcony staw skokowy i nie zagra przez kilka tygodni.

Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza w pierwszej połowie stworzyli sobie co najmniej trzy dogodne sytuacje do strzelania gola, jednak Gracjan Sobczak i Michał Wietrzyk nie byli w stanie zaskoczyć golkipera Włocłavii.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły i przed przerwą Włocłavia dwukrotnie zaskoczyła Karola Czekalskiego i prowadziła 2-0.

Po przerwie Sławomir Ryszkiewicz zdecydował się na roszady w składzie, które odbiły się na jakości gry KS-u. Skrętnie wykorzystali to gospodarze, którzy dołożyli aż sześć goli. Z kolei kutnianie odpowiedzieli dwoma trafieniami – Piotra Kierusa i Bartosza Kaczora.

Następny sparing KS-u już w sobotę o 14:30 na „Kutnowiance”. Rywalem będzie Orzeł Parzęczew.

Włocłavia Włocławek 8-2 KS Sand Bus Kutno
Gole dla KS-u: Kierus, Kaczor

KS Kutno: Czekalski – Grzegorek, Kaczor, Ławniczak, Wójcik – Jakubowski (2` Bartczak), Błaszczyk, Walczak, Kierus, Sobczak – Wietrzyk; po przerwie zagrali: Kaźmierczak, A. Pokorski, Bartczak, Łukasik, Miszczak (testowany)