Piątkowy Krav Trening dla wszystkich

0
986

W najbliższy piątek wszystkie grupy młodzieżowe Klubu Sportowego Kutna będą miały zajęcia niespodziankę. Mianowicie wezmą udział w projekcie Krav Trening.

Treningi odbędą się Gimnazjum nr 2 w Kutnie. Przed każdymi zajęciami instruktorzy powiedzą kilka słów na temat tego, na czym polega Krav Maga. Wbrew opinii niektórych osób, te zajęcia są jak najbardziej bezpieczne. Oczywiście, na trybuny zapraszamy rodziców wszystkich naszych młodych piłkarzy.

Zajęcia będą według następującego grafiku:
17:30-18:30 – zawodnicy z rocznika 2005/2006 oraz 2007 i młodsi

18:30-19:30 – zawodnicy z rocznika 2002/2003 oraz 2004

19:30-20:30 – zawodnicy z rocznika 1999 oraz 1996/1998

20:30-21:30 – zawodnicy z rocznika 2000 oraz 2001

W razie pytań prosimy kontaktować się z prezesem KS. Kutno, Dominikiem Tomczakiem.krav trening 4

 

Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, przygotowanego przez naszych mistrzów, mentorów.

Są to innowacje w szkoleniu młodych zawodników piłki nożnej Sportowego Klubu Kutno. […]To kolejny duży krok z myślą o wszechstronnym rozwoju młodych piłkarzy.  To nowa jakość metod pracy nad tworzeniem zgranego  teamu.

W programie wykorzystany będzie system technik i taktyk walki Krav Maga Global i sprawdzone metody pracy instruktorów z 15letnim stażem pracy w tego rodzaju treningach. Treningi opierały się będą o metody wielozadaniowe, która angażują i ciało, i ducha, dają różnorodność i zapewniają zmienność, a co za tym idzie kształcą umiejętność dostosowywania się do zmian, elastyczność zwłaszcza, gdy chodzi o dobro grupy. W całości programu dominują ćwiczenia sprawnościowe, wytrzymałościowe, kondycyjne doskonalące ciało i umysł z zakresu CORE WORKOUT, AEROFIGHT, FLEX, TAO YIN.

Instruktorzy Kravtrening dokonali analizy potrzeb przedstawionej im grupy piłkarzy  i wprowadzą nową jakość działań, aby  doprowadzić możliwości kondycyjne i wytrzymałościowe uczestników na możliwie najwyższy poziom.

Budowa systemu wartości grupy, budowa pewności siebie, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych, kształtowanie odpowiedzialności za osiąganie celów przez grupę, nauka skanowania i przewidywania w oparciu o techniki Krav Maga, skuteczne planowanie, ocenianie własnych postępów, pobudzanie aktywności uczestników programu do podejmowania zadań niestandardowych, poznanie możliwości swojego organizmu, kształcenie cech motorycznych- szybkość, dynamika, wytrwałość, siła, wytrzymałość, zwinność, dzielność to długa lista zadań, które stoją przed instruktorami z Klubu Kravtrening.

krav

PODZIEL SIĘ