HART DUCHA ZESPOŁU z Klubem Kravtrening

0
805

Innowacje w szkoleniu młodych zawodników piłki nożnej Sportowego Klubu Kutno. SKK podjął decyzję o udziale w wyjątkowym projekcie, który wychodzi poza ramy podstawowych treningów piłkarskich.

To kolejny duży krok z myślą o wszechstronnym rozwoju młodych piłkarzy.  To nowa jakość metod pracy nad tworzeniem zgranego  teamu. 

W każdy piątek młodzi, zdolni  zawodnicy będą mieli szansę współpracy z instruktorami Krav Maga Global. W ramach założeń programowych przedsięwzięcia istotne  stają się  kontakty interpersonalne grupy, system wartości reprezentowany przez grupę i utożsamianie się  poszczególnych członków grupy z celami wyznaczonymi przez zespół. To wszystko  w wyraźny sposób przekłada się na wyniki, jakie osiąga grupa i obraz, w jakim jest ona postrzegana. Cykl piątkowych zajęć pozwoli zawodnikom na  własnej skórze doświadczyć zależności, jakie wytwarzają się w dobrze dobranym zespole ludzi.  

  W programie wykorzystany będzie system technik i taktyk walki Krav Maga Global i sprawdzone metody pracy instruktorów z 15letnim stażem pracy w tego rodzaju treningach. Treningi opierały się będą o metody wielozadaniowe, która angażują i ciało, i ducha, dają różnorodność i zapewniają zmienność, a co za tym idzie kształcą umiejętność dostosowywania się do zmian, elastyczność zwłaszcza, gdy chodzi o dobro grupy. W całości programu dominują ćwiczenia sprawnościowe, wytrzymałościowe, kondycyjne doskonalące ciało i umysł z zakresu CORE WORKOUT, AEROFIGHT, FLEX, TAO YIN.

Instruktorzy Kravtrening dokonali analizy potrzeb przedstawionej im grupy piłkarzy  i wprowadzą nową jakość działań, aby  doprowadzić możliwości kondycyjne i wytrzymałościowe uczestników na możliwie najwyższy poziom. 

Budowa systemu wartości grupy, budowa pewności siebie, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych, kształtowanie odpowiedzialności za osiąganie celów przez grupę, nauka skanowania i przewidywania w oparciu o techniki Krav Maga, skuteczne planowanie, ocenianie własnych postępów, pobudzanie aktywności uczestników programu do podejmowania zadań niestandardowych, poznanie możliwości swojego organizmu, kształcenie cech motorycznych- szybkość, dynamika, wytrwałość, siła, wytrzymałość, zwinność, dzielność to długa lista zadań, które stoją przed instruktorami z Klubu Kravtrening.

PODZIEL SIĘ