KS wygrał w Sierpowie, hat-trick Michalskiego

0
732

Piłkarze KS-u Kutno wygrali na wyjeździe 5-2 z Magnatem Sierpów i po rundzie jesiennej zajmują pozycję wicelidera A Klasy.

ks_sierpow

Więcej zdjęć

Choć KS grał z Magnatem Sierpów, to mecz odbył się w… Cedrowicach. Boisko położone w malowniczej okolicy – pomiędzy polami – było w fatalnym stanie, zaczynając od krzywych linii, sterty liści i… kretowisk.

To jednym słowem skandal, w jakich graliśmy warunkach – komentuje Andrzej Królak, kierownik KS-u.

Mimo to, spotkanie rozpoczęło się idealnie dla kutnowskiej drużyny, która już w 5. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą celnego strzału Piotra Michalskiego.

Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza w kolejnych minutach mieli przewagę, jednak nie byli w stanie udokumentować jej kolejnymi trafieniami.

Garstka kibiców, która obserwowała ostatni mecz rundy jesiennej, na kolejną bramkę musiała czekać aż do 57. minuty. Właśnie wtedy dublet ustrzelił Piotr Michalski i KS prowadził 2-0. To nie był jednak koniec popisu kutnowskiego napastnika, który w 70. minucie dołożył trzecie trafienie i skompletował hat-tricka.

Trzy minuty później niespodziewanie Karola Czekalskiego pokonał Marcin Felkowski i było 3-1. Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza nie pozostali jednak bierni i strzelili swoim rywalom jeszcze dwa gole. Najpierw w 84. minucie ładnym strzałem głową popisał się Hubert Pokorski, a sto dwadzieścia sekund później na listę strzelców wpisał się Gracjan Sobczak.

To nie był jednak koniec strzelania – w 87. minucie niefortunną interwencją we własnym polu karnym „popisał” się Jacek Walczak i skierował piłkę do własnej siatki, ustalając wynik na 5-2 dla KS-u.

Warto odnotować, że w końcówce spotkania na murawie zameldował się rezerwowy bramkarz KS-u Mateusz Kaźmierczak, który zmienił Karola Czekalskiego.

Chcemy stawiać na młodzież i występ Kaźmierczaka to tego najlepszy przykład. Dobra gra w drużynie juniorów nie umknęła naszej uwadze i został w swój sposób uhonorowany – tłumaczy Andrzej Królak.

Po rundzie jesiennej KS Kutno zajmuje pozycję wicelidera rozgrywek i do prowadzącej Krośniewianki Krośniewice traci cztery punkty.

Magnat Sierpów 2-5 KS Kutno
0-1 5` Piotr Michalski
0-2 57` Piotr Michalski
0-3 70` Piotr Michalski
1-3 73` Marcin Felkowski
1-4 84` Hubert Pokorski
1-5 86` Gracjan Sobczak
2-5 87` Jacek Walczak (samobójczy)

KS Kutno: Czekalski (87` Kaźmierczak) – Seklecki (83` Ławniczak), Hubert Pokorski, Grzegorek – Walczak, Kapruziak, Jakubowski, Wietrzyk (75` Wójcik), Sobczak – Kierus (68` Adam Pokorski), Michalski