KS Stawia na Młodzież

0
999

Okazuje się, że Tomczak i Ryszkiewicz nie rzucali słów na wiatr. Budują zespół oparty na zawodnikach z Kutna i okolic!

W meczu kontrolnym z Ostrovią Ostrowy trener Sławomir Ryszkiewicz dał szanse od początku dwóm wyróżniającym się zawodnikom z grup młodzieżowych. Mowa o Michale Maciejewskim i Mateuszu Sobczyku. Warto przybliżyć sylwetki obu tych graczy.

Michał Maciejewski  urodził się 1 stycznia 1998 roku. Jest filarem defensywy w drużynie Juniorów,  trenowanej przez Tomasza Kabę. Na co dzień „Macieja” występuje na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy. W spotkaniu z Ostrowami wystąpił, jako lewy obrońca.

Mateusz Sobczyk jest jeszcze młodszy niż Michał. Popularny „Sopel” urodził się 12 stycznia 1999 roku. Występuja na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. W meczu z Ostrowami zagrał na pozycji, na której jak mówi czuje się zdecydowanie najlepiej, czyli na szpicy.

Obaj ci młodzi chłopcy zaliczyli udane debitu. Jedno, co z pewnością można powiedzieć, że to nie był tylko epizod z piłką seniorska. Przed oboma zawodnikami jeszcze dużo nauki i jeszcze więcej pracy. Jednak tak, jak powiedziałem na samym początku, gdy zaczynałem pracę w KS-e. Będę systematycznie stawiał na kutnowską młodzież. Nie brakuje nam talentów. Trzeba tylko umiejętnie tych młodych zawodników wprowadzać do piłki seniorskiej. Wówczas zbudujemy drużynę, z której wszyscy będziemy dumni i co najważniejsze, z którą wszyscy będziemy się utożsamiali- mówi trener I drużyny Sławomir Ryszkiewicz.

Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia, która z pewnością będzie pozytywnym bodźcem do działania. Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny przygląda się jeszcze kilku innym zdolnym chłopcom z grup juniorskich. Ci, którzy będą się wyróżniali, zostaną zapraszani po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej do wspólnych treningów i udziału w sparingach z I drużyną. Zatem chłopcy warto się starać – dodaje kierownik drużyny Andrzej Królak.

Maciejewski Michał

Sobczyk Mateusz

PODZIEL SIĘ