KS rozgromił piątoligową Ostrovię 7-2!

0
687

Piłkarze KS-u Kutno w świetnym stylu pokonali 7-2 piątoligową Ostrovię Ostrowy. Mecz sparingowy odbył się na bocznym boisku stadionu miejskiego przy sztucznym oświetleniu.

8

W związku z Dniem Wszystkich Świętych ŁZPN postanowił, że w ten weekend A Klasa będzie pauzować. Kutnianie nie chcieli jednak próżnować i zdecydowano się na sparing z piątoligową Ostrovią Ostrowy.

KS Kutno od pierwszej minuty zagrał w eksperymentalnym składzie. Trener Sławomir Ryszkiewicz dał szansę zawodnikom, którzy do tej pory byli rezerwowymi, a także najbardziej utalentowanym juniorom – Michałowi Maciejewskiemu (16 lat) oraz Mateuszowi Sobczykowi (15 lat).

W pierwszej połowie grę prowadzili piątoligowcy z Ostrów, którzy w 18. minucie za sprawą gola Rafała Zbońkowskiego wyszli na prowadzenie. Swoje szanse mieli także kutnianie, jednak w decydującym momencie brakowało im zimnej krwi.

Choć był to tylko mecz sparingowy, to obie drużyny nie odpuszczały i grały twardo. Momentami aż za bardzo, o czym boleśnie przekonali się Kamil Łukasik i Arkadiusz Błaszczyk, którzy przedwcześnie musieli opuścić boisko.

Gdy wydawało się, że Ostrovia dowiezie do przerwy jednobramkowe prowadzenie, w 42. minucie do remisu doprowadził Bartosz Kapruziak.

Po zmianie stron Sławomir Ryszkiewicz zdecydował się wprowadzić na plac gry swoich najlepszych piłkarzy. Roszady w składzie KS-u sprawiły, że obraz gry uległ diametralnej zmianie i to kutnianie nadawali tonu grze.

Już cztery minuty po wznowieniu gry swojego drugiego gola strzelił Bartosz Kapruziak, a w 52. minucie po trafieniu Mariusza Jakubowskiego było już 3-1. Podrażniona Ostrovia nie zamierzała jednak składać broni i w 59. minucie Rafał Warmiński strzelił kontaktowego gola.

Kolejne minuty należały jednak już do gospodarzy, którzy grali jak z nut. Wicelider A Klasy przewyższał wyżej notowanych rywali i strzelił jeszcze cztery gole. Do siatki trafiali kolejno Mariusz Jakubowski, Gracjan Sobczak, Michał Wietrzyk i Adam Pokorski. Ostatecznie podopieczni Sławomira Ryszkiewicza po koncertowej drugiej połowie rozgromili piątoligową Ostrovię aż 7-2!

7-2 86` Adam Pokorski

KS Kutno: Czekalski – Domański , Walczak, Maciejewski, Kapruziak, Łukasik (20` Pierzchała ), Wietrzyk, Błaszczyk (40` Jakubowski), Adam Pokorski, Sobczyk; po przerwie zagrali: Michalski, Sobczak, Wójcik, Kierus, Hubert Pokorski.