Kolejny zwycięski sparing, KS lepszy od Górnika

0
825

ks_leczyca

Po dwóch golach Mariusza Jakubowskiego KS Kutno wygrał 2-1 z Górnikiem Łęczyca. Dla kutnian to drugie sparingowe zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Sławomira Ryszkiewicza od początku meczu ruszyli do ataków i w pierwszym kwadransie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Już w 4. minucie mogło być 1-0, ale strzał Emila Sekleckiego trafił w poprzeczkę.

Siedem minut później sędzia podyktował rzut karny dla KS-u. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Jakubowski i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie.

Sto dwadzieścia sekund później mogło być 2-0. Sam na sam z bramkarzem Górnika znalazł się Piotr Kierus, ale futbolówka zamiast do siatki, trafiła w słupek.

W kolejnych minutach kutnianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i swoją przewagę udokumentowali drugim golem. W 28. minucie arbiter podyktował drugą jedenastkę dla KS-u i na listę strzelców ponownie wpisał się Mariusz Jakubowski.

Goście z Łęczycy podrażnieni utratą drugiego gola ruszyli do ataków i szybko strzelili kontaktową bramkę. W 32. minucie Karola Czekalskiego pokonał D. Gawlik. Łęczycanie jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do remisu, jednak w 39. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się kutnowski bramkarz.

W drugiej części gry inicjatywę przejęli piłkarze prowadzeni przez Pawła Sieka. Kutnianie spuścili z tonu, a łęczycanie stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji, po których mogły paść gole. Bardzo dobrze między słupkami kutnowskiej bramki prezentował się jednak Karol Czekalski, który raz po raz wychodził obronną ręką z opresji.

Duży wpływ na taki przebieg gry miały roszady w kutnowskiej drużynie. Na boisku pojawiło się kilku testowanych piłkarzy, dla których prawdopodobnie był to ostatni mecz w barwach KS.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i KS wygrał 2-1, notując tym samym drugie zwycięstwo z rzędu.

KS Kutno 2-1 Górnik 1956 Łęczyca

1-0 12` Mariusz Jakubowski
2-0 28` Mariusz Jakubowski
2-1 32` D. Gawlik

KS Kutno: Czekalski – Domański (77` Ratajczyk), Seklecki, Ławniczak (77` Wiliński), Wójcik (46` Stasinowski) – Sobczak, Jakubowski, Błaszczyk (67` Łukasik), Grzegorek – Michalski (60` Pierzchała, 80` Jabłoński), Kierus