Przegrana na wyjeździe

0
462

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi łódzkiej piłkarze KS-u Kutno niespodziewanie przegrali na wyjeździe 0—3 z ostatnim w tabeli WKS-em 1957 Wieluń.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale za to po zmianie stron działo się naprawdę dużo. Dramat KS-u rozpoczął się w 51. minucie, gdy boisko po czerwonej kartce musiał opuścić Mateusz Borcuch. Chwilę później gospodarze za sprawą Jakuba Szańca objęli prowadzenie i sensacja zaczęła wisieć w powietrzu.

KS próbował odwrócić losy spotkania, ale w do siatki trafiali tylko gospodarze. W 79. minucie na 2-0 podwyższył Igor Mikołajczyk, a w 88. minucie kropkę nad „i” postawił Kamil Wira, który ustalił wynik na 3-0.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej KS Kutno za tydzień (19 listopada, 13:00) zagra przed własną publicznością ze Stalą Niewiadów. Z kolei w sobotę 26 listopada o 12:00 ekipa Jacka Walczaka zagra w półfinale okręgowego Pucharu Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

WKS 1957 Wieluń 3—0 KS Kutno
1-0 54. Jakub Szaniec
2-0 79. Igor Mikołajczyk
3-0 88. Kamil Wira

Czerwona kartka: Mateusz Borcuch (51. KS Kutno)

KS Kutno (wyjściowy): Błażejczyk – Felczak, Głowiński, Dąbrowski, Padzik, Kacela, Telestak, Wielgus, Borcuch, K. Skawiński, W. Skawiński;