Mecz walki z Akademia Koszykówki Legia Warszawa

0
1002

W miniony weekend koszykarze KS Kutno podejmowali na własnym parkiecie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 drużynę Akademia Koszykówki Legia Warszawa. Mecz ten rozgrywany był w ramach 18 kolejki mistrzostw 2 Ligi grupy B.

Przed meczem drużyna kutnowska zajmowała 11 miejsce zaś podopieczni Krzysztofa Szablowskiego uplasowani byli na 4 pozycji w tabeli. Różnica miedzy miejscami w tabeli mogła wnioskować, iż mecz ten będzie jednostronny oraz bez emocji. Nic bardziej mylnego.

Od samego początku oby dwie drużyny zaserwowały swoim kibicom defensywny pojedynek. Mimo wielu strat ze strony drużyny z Kutna po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 11:20 dla gości. Druga kwarta była zdecydowanie bardziej wyrównana i wynik tej odsłony meczu był cały czas na remisie. Do szatni po dwóch kwartach koszykarze KS-u schodzili z 10-cio punktową stratą.

Po zmianie stron boiska zawodnicy Bartłomieja Szczepaniaka dzięki konsekwentnej grze w obronie oraz skutecznym zagraniom w ataku dogonili rywala i zdobyli dwu punktowe prowadzenie. Po 3 kwartach spotkanie można rzec, że zaczęło się od nowa, ponieważ na tablicy widniał wynik 41:39 dla gospodarzy.

Niestety w 4 kwarcie kutnowscy koszykarze nie byli w stanie znaleźć odpowiedniego rytmu gry oraz przeciwstawić się dobrze dysponowanym w tej odsłonie meczu zawodnikom z Warszawy. Cały mecz zakończył się zwycięstwem Legii 67:54.

KS Kutno  54:67 Akademia Koszykówki Legia Warszawa (11:20; 13:14; 17:5; 13:28)