Widzew w Kutnie

0
1072

​W samo południe rozpoczął się sparingowy pojedynek KS Sand-Bus Kutno z Widzewem Łódź. Od samego początku łodzianie wspierani byli przez liczną grupę fanów. Nie przełożyło się to na gole, bowiem ambitnie grający kutnianie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. W 8. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola miał Widzew. Z sześciu metrów uderzał Michaljewić, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

W 13. minucie ten sam zawodnik miał równie dobrą sytuację. Z prawej strony dośrodkowywał Turzyniecki, głową uderzał niepilnowany Chorwat, ale ponownie strzał był niecelny. W 20. minucie było już 0:1. Na strzał z dystansu zdecydował się Kristo i piłka wpadła w samo okienko bramki Reszki.

Cztery minuty później ponownie zagotowało sie pod bramką KS-u. Prawą stroną przedarł się Pieńkowski ale szczęśliwie interweniował Reszka. Chwilę później piłka wpadła już do bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Sylwestrzak i celnym strzałem głową podwyższył wynik spotkania.

W 36. minucie łodzianie wyprowadzili szybki kontratak, który zakończył się golem. Mihaljewić podał do Banaszaka, a ten w sytuacji sam na sam pewnym strzałem zdobył gola. Więcej bramek w tej części gry już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron stroną przeważającą nadal byli łodzianie. Podopieczni Dominika Tomczaka starali się zagrozić bramce Wolańskiego, ale nic z tego nie wychodziło. Z dystansu strzelał m.in. Padzik, ale piłka minęła bramkę Widzewa. W 62. minucie było 0:4. Wprowadzony chwilę wcześniej Kozłowski mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Sokołowicza.

W odpowiedzi dwie groźne okazje stworzyli kutnianie. W doskonałej sytuacji znalazł się Marcioch, który z łatwością minął obrońcę, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Humerskiego. Po przeciwległej stronie bliski gola był Świderski, ale jego mocny strzał był minimalnie niecelny. W 73. minucie powinno być 0:5. Po stracie kutnian z kontrą ruszyli łodzianie. Świderski podał do niepilnowanego Mąki, ale ten, mając przed sobą tylko Sokołowicza, uderzył obok jego bramki.

W jednej z nielicznych akcji KS, w poku karnym znalazł się Marcioch, ale posłał futbolówkę wysoko obok bramki. W odpowiedzi mocno z szesnastu metrów strzelał Daniel Mąka, ale trafił prosto w Sokołowicza. Kolejne minuty to bardzo spokojna gra, głównie w środku pola. Wynik spotkania nie zmienił się już. Widzew wygrał w Kutnie 4:0.

KS Sand-Bus Kutno – Widzew Łódź 0:4

Kristo Dario 20′, Sylwestrzak Radosław 25′, Banaszak Przemysław 36′, Kozłowski Marcin 62′

KSReszka (46′ Sokołowicz) – Bartos (84′ Cieśliński), Gawlik, Cichacki, Padzik – Periżok (61′ Nouri), Miarka (61′ Pietrow), Wielgus (23′ Dąbrowski), Kralkowski (61′ Sobczak) – Dynel (61′ Brochocki) – Marcioch

Widzew: Wolański (61′ Humerski) – Turzyniecki (46′ Kozłowski), Sylwestrzak (46′ Pięczek), Tanżyna (75′ Zieleniecki), Wełna (75′ Gibas) – Pieńkowski (31′ Michalski), Kristo (61′ Kazimierowicz), Radwański (61′ Falon), Gutowski (61′ Zuziak) – Banaszak (61′ Mąka), Mihaljević (46′ Świderski)