Pięć goli KS-u, Omega bez szans na Kościuszki

0
914

Tylu goli KS-u na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Kutnie kibice nie widzieli już dawno. Podopieczni Andrzeja Grzegorka w sobotę wygrali aż 5-0 z Omegą Kleszczów.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla kutnian, którzy w 18. minucie po golu Daniela Mitury wyszli na prowadzenie. Kilka chwil później Omega mogła doprowadzić do remisu, ale po interwencji Pawła Sobczaka piłka trafiła w poprzeczkę.

W 30. minucie zamist remisu było jednak już 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się kapitan Mariusz Jakubowski. Przed przerwą przyjezdni mogli odpowiedzieć i zdobyć kontaktową bramkę, lecz dobrą interwencją popisał się Arkadiusz Mysona, który wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej.

Po zmianie stron KS nadal przeważał i swoją dominację udokumentował jeszcze trzema trafieniami. Worek z bramkami w 69. minucie rozwiązał Kamil Zagajewski, a później do siatki trafili jeszcze Adrian Marcioch i Białorusin Dmitry Pietrow. Podopieczni Andrzeja Grzegorka mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale ostatecznie zakończyło się na wygranej 5-0.

To najwyższa ligowa wygrana KS-u w tym sezonie na własnym boisku. Najbliższy mecz drużyna Andrzeja Grzegorka rozegra 4 listopada w Buczku, a rywalem będzie tamtejszy Orkan.

KS Sand-Bus Kutno 5-0 Omega Kleszczów
1-0 18. Daniel Mitura
2-0 30. Mariusz Jakubowski
3-0 69. Kamil Zagajewski
4-0 79. Adrian Marcioch
5-0 87. Dmitry Pietrow

Sędzia: Konrad Gawroński (WS Łódź);

KS Sand-Bus Kutno: Sobczak – Piotr Nawrocki, Kaczor, Mysona, Placek, Jakubowski (60. Nadolski), Pietrow, Mitura (80. Wielgus), Góralczyk (74. Kralkowski), Marcioch (88. Przemysław Nawrocki), Zagajewski. Trener: Andrzej Grzegorek.

Omega: Gałczyński – Grzywiński, Pałyska, Ociepa, Tomesz, Janeczek, Kowalski, Berg, Konecki, Roczek, Lesiakowski. Trener: Marcin Zimoch.