Pechowa 13. kolejka. Wysoka porażka w Strykowie

0
889

Trzynasta kolejka IV ligi łódzkiej okazała się pechowa dla piłkarzy KS-u Sand-Bus Kutno. Podopieczni Andrzeja Grzegorka przegrali w Strykowie z tamtejszymi Zjednoczonymi 0-3 (0-1).

W pierwszej połowie kibice na bramkę musieli czekać aż do 45. minuty. Gospodarze wyszli z kontrą, stworzyli zagrożenie w polu karnym KS-u, a tam piłkę zmierzającą do bramki ręką zatrzymał Maciej Kowalczyk. Sędzia bez wahania pokazał kutnowskiemu obrońcy czerwoną kartkę i dodatkowo wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Drogosz i pokonał Michała Sokołowicza.

W przerwie trener KS-u Andrzej Grzegorek szybko musiał zareagować na osłabienie swojej drużyny i zdecydował się na dwie roszady – z boiska zeszli doświadczeni Mariusz Jakubowski i Arkadiusz Mysona, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Bartosz Kaczor i Łukasz Góralczyk.

Niestety, zmiany na niewiele się zdały. Gospodarze dziesięć minut po wznowieniu gry za sprawą Kamila Zawadowskiego podwyższyli na 2-0, a w 65. minucie Marcin Pieńkowski ustalił wynik na 3-0 dla Zjednoczonymi Stryków.

Po 13. kolejce KS z dorobkiem 19 punktów zajmuje 9. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej. Kutnian „przeskoczyć” może jednak jeszcze KS Paradyż, który ma obecnie tyle samo punktów, a w niedzielę rozegra mecz z Orkanem Buczek.

Podopieczni Andrzeja Grzegorka w najbliższą środę w półfinale Okręgowego Pucharu Polski w Kutnie zmierzą się z III-ligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Zjednoczeni Stryków 3-0 KS Sand-Bus Kutno
1-0 45. Michał Drogosz (rzut karny)
2-0 55. Kamil Zawadowski
3-0 65. Marcin Pieńkowski

Czerwona kartka: Maciej Kowalczyk (KS, 45. minuta)

KS Sand-Bus Kutno: Sokołowicz – Padzik (78. Marcioch), Kowalczyk, Kralkowski (55. Serwaciński), Piotr Nawrocki, Cichacki (55. Przemysław Nawrocki), Pietrow (62. Mitura), Jakubowski (46. Kaczor), Mysona (46. Góralczyk), Placek, Zagajewski