Przerwana seria KS-u, Termy wygrały przy Kościuszki

0
436

Po serii dwóch zwycięstw z rzędu, piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno przegrali na własnym boisku 0-1 z Termami Ner Poddębice.

Piłkarze KS-u przystąpili do meczu z Nerem Poddębice uskrzydleni dwoma wygranymi z Borutą Zgierz (2-1) i Zjednoczonymi Bełchatów (5-0). W niedzielę na boisku pojawić nie mogli się jednak zawieszeni za czerwone kartki Rafał Serwaciński i Patryk Retkowski.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele akcji bramkowych, gra toczona była głównie w okolicach koła środkowego. Optyczną przewagę mieli jednak przyjezdni z Poddębic, którzy stworzyli sobie dwie sytuacje, które mogły zakończyć się golami. W 17. minucie jeden z gości wpakował nawet piłkę do siatki, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Grzegorka dużo szczęścia miała też w 34. minucie, gdy świetną interwencją popisał się Piotr Nawrocki, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Po przerwie Ner zaatakował z jeszcze większym animuszem i w ciągu pierwszych dziesięciu minut przeprowadził trzy bardzo groźne akcje. Na szczęście dla KS-u świetnie dysponowany był Michał Sokołowicz i jego parady uchroniły zespół od utraty gola.

Niestety w 53. minucie Sokołowicz nie miał już nic do powiedzenia i po ładnej akcji Mariusza Zasady musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1-0 dla Neru.

W kolejnych minutach Ner kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, a KS nie miał pomysłu, jak sforsować defensywę swoich rywali. Ciekawiej zrobiło się dopiero na kwadrans przed końcem. Niezłe akcje przeprowadzili m.in Łukasz Góralczyk, Przemysław Nawrocki czy Kamil Zagajewski, ale brakowało wykończenia.

Gdy w 90. minucie sędzia Paweł Pskit doliczył aż siedem minut, nadzieje na choćby remis znów odżyły. I faktycznie, w ostatniej akcji meczu mogła paść wyrównująca bramka. Ładną akcję przeprowadził Kamil Zagajewski, podał wzdłuż linii pola bramkowego, ale żaden z kutnian nie „zamknął” akcji i ostatecznie KS przegrał 0-1. Dodać trzeba, że kilka chwil wcześniej w sytuacji sam na sam z Michałem Sokołowiczem znalazł się Marcin Zimoń, jednak po próbie lobowania kutnowskiego golkipera piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki.

Teraz przed KS-em aż trzy wyjazdowe spotkania z Wartą Działoszyn, Zawiszą Pajęczno i Stalą Niewiadów. W Kutnie podopieczni Andrzeja Grzegorka zagrają dopiero w połowie września.

KS Sand-Bus Kutno 0-1 Termy Ner Poddębice
0-1 53. Mariusz Zasada

ŻK: Placek, Marcioch, Kaczor, Zagajewski – Zwoliński, Dynel, Osowski, Zasada, Przezak
Sędzia: Paweł Pskit (WS Łódź)

KS: Sokołowicz – Piotr Nawrocki (68. Góralczyk), Kaczor, Kowalczyk, Padzik – Pietrow (60. Jakubowski), Mitura (86. Nadolski), Placek (78. Szumer), Zagajewski – Przemysław Nawrocki, Marcioch

PODZIEL SIĘ