Kolejna wygrana rezerw, Widok pokonany

0
521

W środowy wieczór w strugach deszczu KS II Kutno rozegrał 5 sparing. Tym razem rywalem była drużyna Widoku Skierniewice, która, na co dzień występuje w Lidze Okręgowej. Podopieczni Dominika Tomczaka i Jacka Walczaka zwyciężyli 3-0.

Rywal zakończył sezon rozgrywkowy 2016/2017 na wysokim 5 miejscu notując 11 zwycięstw, 4 mecze remisując i ponosząc  9 porażek. Bilans bramkowy 53-54. Warto również dodać, że w kwietniu doszło do meczu pomiędzy zespołami. Wówczas Widok na swoim boisku wygrał z KS-em 6-2 (1-2).

Samo spotkanie było na dobrym poziomie. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony było sporo ciekawych akcji, po których mogły paść bramki, lecz tego dnia, tylko jeden zespół znalazł sposób, aby pokonać bramkarza rywali. W kutnowskiej bramce na posterunku stali Paweł Sobczak oraz Karol Czekalski.

Cały zespół spisał się dobrze, zważywszy na fakt, że kilka dni temu doznaliśmy sromotnej porażki z rezerwami Widzewa. W pierwszych minutach było widać, że to nadal siedziało w głowie. Jednak bardzo chcieliśmy, choć troszkę zmazać plamę po tamtym meczu. Udało się. W końcu pokonaliśmy solidny zespół z Ligi Okręgowej — komentuje trener Dominik Tomczak

Mecz bardzo pożyteczny. To spotkanie pokazało, że mecz z Widzewem był wypadkiem przy pracy. Zawodnicy mają coraz więcej świeżości, zatem więcej swobody w poruszaniu się po boisku. Troszkę szwankuje skuteczność i pewne zachowania pod bramką rywala. Jednak do pierwszego meczu ligowego mamy jeszcze trochę czasu. Mogę otwarcie i z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że  zespół rezerw KS Kutno na pierwszy mecz ligowy z Bzurą Młogoszyn będzie gotowy w 100% — dodaje trener Jacek Walczak.

KS II Kutno – Widok Skierniewice 3-0 (1-0)
1:0 30’ Michał Wietrzyk
2:0  65’ Adrian Krzymieniewski
3:0 75’Mateusz Motylewski

Skład KS II Kutno: Paweł Sobczak (60’ Karol Czekalski) –  Piotrek Domański, Emil Seklecki, Michał Ławniczak, Wójcik Igor (65’ Jacek Walczak), Dominik Burdyka (55’ Mateusz Maryniak), Jasiek Nadolski (20’ Radek Adamczyk), Mateusz Motylewski (60’ Mateusz Dębowski), Michał Wietrzyk (46’ Michał Ratajczak), Adrian Krzymieniewski, Dominik Dębowski.

Następnym mecz KS II Kutno rozegra w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Oziębłowskiego. Rywalem będzie drużyna, która w rozgrywkach A klasy dwukrotnie pokonała nasz zespół, czyli Iskra Głowno. Pora na rewanż, za miniony sezon. Emocji i bramek nie zabraknie! Do zobaczenia na stadionie!

PODZIEL SIĘ