Pewna wygrana KS-u ze Zjednoczonymi

0
982
KS - Stryków

W swoim przedostatnim sparingu przed inauguracją IV ligi łódzkiej, piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno po bardzo dobrym meczu pewnie zwyciężyli ze Zjednoczonymi Stryków 3-0. Gole dla podopiecznych Andrzeja Grzegorka zdobyli Rafał Serwaciński, Adrian Marcioch i Kamil Zagajewski.

Pierwsze minuty spotkania należały do zawodników ze Strykowa, którzy kilkukrotnie zagościli pod polem karnym KS-u i wywalczyli trzy rzuty rożne, lecz nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia po stałych fragmentach gry.

Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i już w 8. minucie prowadzili 1-0. Na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Serwaciński, piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w bramce Zjednoczonych. Najlepszy strzec KS-u w poprzednim sezonie chwilę później mógł po raz drugi zapisać się w protokole, jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

W dalszej części pierwszej połowy, gra toczyła się głównie w obrębie koła środkowego. Zawodnicy obu drużyn nie przebierali w środkach i dochodziło do częstych przewinień, a kibice momentami mogli mieć wrażenie, że oglądają mecz o ligowe punkty, a nie przedsezonowy sparing. Ostatecznie do przerwy KS prowadził 1-0.

Po zmianie stron gra nadal była wyrównana i obaj szkoleniowcy zdecydowali się na szereg roszad. Zjednoczeni nie mieli pomysłu jak sforsować dobrze spisującą się tego dnia kutnowską defensywę, zaś KS co rusz odgryzał się groźnymi kontrami.

W 51. minucie przebojową indywidualną akcję przeprowadził Przemysław Nawrocki, który przedryblował kilku defensorów, jednak w ostatniej chwili został zablokowany. Później niezłe sytuacje stworzyli sobie przyjezdni, ale albo dobrze interweniował Michał Sokołowicz, albo — tak jak w 75. minucie, futbolówka zatrzymała się na słupku.

Końcówka należała jednak bezdyskusyjnie do ekipy Andrzeja Grzegorka. W 76. minucie po ładnej indywidualnej akcji na 2-0 podwyższył Adrian Marcioch, zaś pięć minut później kutnianie kompletnie rozmontowali strykowską defensywę i po akcji Góralczyk-Zagajewski, ten drugi ustalił wynik na 3-0 dla KS-u.

Przed kutnowską drużyną już tylko jeden sparing. W sobotę KS o 11:00 zmierzy się na Kościuszki z czwartoligową Unią Warszawa. Zapraszamy — wstęp wolny.

KS Sand-Bus Kutno 3-0 Zjednoczeni Stryków
1-0 8′ Rafał Serwaciński
2-0 76′ Adrian Marcioch
3-0 81′ Kamil Zagajewski

KS Sand-Bus Kutno: Paweł Sobczak — Eryk Padzik, Bartosz Kaczor, Piotr Nawrocki, Bartosz Placek — Dmitry Pietrow, Daniel Mitura, Mariusz Jakubowski, Rafał Serwaciński — Kamil Zagajewski, Przemysław Nawrocki; zagrali też:Michał Sokołowicz — Michał Cichacki, Maciej Kowalczyk, Adrian Marcioch, Łukasz Góralczyk, Oskar Szumer, Tomasz Tracz, Patryk Retkowski;