Rezerwy rozgromiły Bzurę Młogoszyn

0
886

Wysokim zwycięstwem zakończył się sparing KS II Kutno z Bzurą Młogoszyn. Młodzi kutnianie po dobrym meczu pewnie pokonali lokalnego przeciwnika aż 5:0.

Na prowadzenie podopiecznych Dominika Tomczaka i Jacka Walczaka wyprowadził Mateusz Motylewski, który wykorzystał piękne podanie Michała Wietrzyka. „Motyl” będąc w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Na 2:0 podwyższył Piotr Domański pewnie wykorzystując rzut karny.  Ten sam zawodnik ustalił wynik do przerwy na 3:0 wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Wietrzyka. W tej części meczu goście z Młogoszyna oddali tylko 2 strzały, co nieco odzwierciedla obraz gry.

W przerwie trenerzy dokonali od razu 9 zmian i obraz gry w początkowym etapie uległ zmianie. W ciągu 10 minut Bzura Młogoszyn trzykrotnie zagroziła bramce kutnian, jednak na posterunku był Karol Czekalski, który pewnie interweniował. Następnie gra się wyrównała i z czasem młodzi kutnianie znów uzyskali znaczącą przewagę.

Bramkę na 4:0 zdobył Damian Sobczak, wykorzystując podanie Radka Adamczyka. Na 5:0 bramkę po indywidualnej akcji od połowy boiska strzelił z kolei Radek Adamczyk.

Brawa dla zawodników naszego zespołu. Mimo, ciężkich treningów chłopcy zmobilizowali się i stanęli na wysokości zadania. Wynik cieszy, ale najbardziej raduje nas gra na przysłowiowe zero z tyłu. By zespół mógł walczyć o wyższe cele, to defensywa musi być bez zarzutu. Przed nami jeszcze 3 tygodnie naprawdę ciężkiej pracy. Wierzymy, że ten czas będzie właściwie przez nas wykorzystany  komentuje trener zespołu Jacek Walczak.

KS II Kutno – Bzura Młogoszyn 5:0 (3:0)
1:0 Mateusz Motylewski, asysta Michał Wietrzyk
2:0 Piotr Domański, rzut karny (po faulu na Mateuszu Motylewskim)
3:0 Piotr Domański, asysta Michał Wietrzyk
4:0 Damian Sobczak, asysta Radek Adamczyk
5:0 Radek Adamczyk

Skład KS II Kutno (pierwsza połowa): Łukasz Kubiak – Piotr Domański, Emil Seklecki, Dominik Burdyka, Piotr Mucha – Mateusz Motylewski, Michał Ratajczak, Damian Kozanecki, Bartosz Kapruziak, Michał Wietrzyk – Adam Pokorski.

Skład KS II Kutno (druga połowa): Karol Czekalski – Wiktor Kopczyński, Kuba Gajewicz, Sebastian Włodarski, Michalak Kuba – Radek Adamczyk, Damian Sobczak, Jacek Walczak (75 Kuba Jatczak), Kamil Jabłoński, Mateusz Dębowski – Tomek Klimczak

Następny mecz kontrolny KS II Kutno rozegra w środę 2 sierpnia o godzinie 20:15 w Płocku z tamtejszym Stoczniowcem.