Pewna wygrana KS-u z Nerem Poddębice

0
786
KS Sand-Bus Kutno po dwóch golach Adama Grisgrabera i pięknym trafieniu Rafała Serwacińskiego wygrał 3-1 na wyjeździe z Nerem Poddębice.

Kutnianie uskrzydleni środową wygraną w Pucharze Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki jechali do Byczyny – gdzie swoje mecze gra Ner Poddębice – w świetnych nastrojach.

Już w szóstej minucie podopieczni Sławomira Ryszkiewicza jeszcze bardziej poprawili sobie humory, bowiem objęli prowadzenie. W okolicach koła środkowego do piłki dopadł Rafał Serwaciński, huknął z powietrza i… przelobował doświadczonego Szymona Gąsińskiego (ma za sobą występy w Ekstraklasie, a także Norwegii). Gol z serii „stadiony świata”!

W kolejnych minutach KS nadal przeważał, choć brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Zmieniło się to w końcówce pierwszej połowy, gdy kutnianie wrzucili piąty bieg i dwukrotnie skarcili gospodarzy. Dwukrotnie w roli głównej wystąpił Adam Grisgraber, który dwa razy wpisał się na listę strzelców i dzięki temu, po pierwszych czterdziestu pięciu minutach KS prowadził aż 3-0.

Po zmianie stron szkoleniowiec Neru zdecydował się na duże roszady w składzie i od 46. minuty na murawie zameldowało się trzech nowych zawodników.

W drugiej połowie KS cofnął się na własną połowę i skutecznie odpierał ataki poddębiczan, wyprowadzając groźne kontry. Pod bramką Szymona Gąsińskiego brakowało jednak zimnej krwi i podopieczni Sławomira Ryszkiewicza nie zdołali podwyższyć. Ner miał sporo sytuacji, ale także nie grzeszył skutecznością. Gospodarzom brakowało też szczęścia, bowiem piłka dwa razy zatrzymała się na poprzeczce. Na dodatek od 79. minuty gospodarze grali w osłabieniu, bowiem Rafał Serwaciński brutalnie, dwoma wyprostowanymi nogami, został sfaulowany przez Jakuba Bartosika. Decyzja sędziego Adama Dolnego mogła być tylko jedna – czerwona kartka. Kartonik w tym kolorze kilka minut później ujrzeć mógł także bramkarz Szymon Gąsiński, który chwycił za gardło Łukasza Góralczyka, ale tym razem sędzia pokazał „żółtko”.

Cztery minuty przed końcem Ner wreszcie dopiął swego i Łukasz Dynel strzelił gola na 3-1, ale na więcej już poddębiczanom nie starczyło czasu i KS mógł cieszyć się z wyjazdowego zwycięstwa!

Ner Termy Poddębice 1-3 KS Sand-Bus Kutno

0-1 6′ Rafał Serwaciński
0-2 38′ Adam Grisgraber
0-3 44′ Adam Grisgraber
1-3 86′ Łukasz Dynel

Żółte kartki: Owczarek, Bogdan, Gąsiński – Sobczak, Placek;
Czerwona kartka: Jakub Bartosik (79′, Ner)
Sędziował: Adam Dolny (WS Łódź)

Ner Poddębice: Gąsiński – Zimoń, Gniadzik, Retkowski (46′ Olszewski), Bogdan, Dynel, Różycki, Kralkowski (46′ Kubala), Kania, Owczarek (46′ Pińkowski), Filipiak;

KS: Sokołowicz – Szumer, Nizioł, Kaczor, Placek – Serwaciński, Jakubowski (88′ Terentiev), Periżok (63′ Góralczyk), Sobczak (73′ Grzegorek) – Zagajewski (80′ Kierus), Grisgraber;