Z 0-2 na 3-2! KS wygrywa z Andrespolią

0
849
Takiego horroru, na szczęście z happy-endem, przy Kościuszki nie było już dawno. Piłkarze KS-u mimo iż przegrywali 0-2, odwrócili losy spotkania i w 95. minucie zdobyli gola dającego wygraną 3-2!

Początek meczu był fatalny dla podopiecznych Sławomira Ryszkiewicza, który po 26. minutach przegrywali już 0-2. Najpierw w 15. minucie piękną bramkę zdobył Igor Świątkiewicz, a w 26. minucie rzut karny sprokurowany przez Vladyslawa Terentieva na gola zamienił Mariusz Rachubiński.

Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali jednak odpowiedzieć i w 43. minucie na listę strzelców wpisał się świeżo upieczony tata, Rafał Serwaciński.

Po zmianie stron KS wrzucił piąty bieg i zdominował przyjezdnych z Wiśniowej Góry. Przez długi czas podopieczni Sławomira Ryszkiewicza bili jednak głową w mur i nic nie wskazywało na to, że kutnowscy kibice będą mieli jeszcze powody do radości.

W 82. minucie napór KS-u wreszcie został udokumentowany, a do remisu ładnym uderzeniem z dystansu doprowadził Gracjan Sobczak. Prawdziwe emocje miejsce miały jednak w doliczonym czasie gry, gdy KS pokazał charakter. W 95. minucie, w ostatniej akcji sobotniego meczu, na 3-2 strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Kowalczyk i dał swojej drużynie jakże cenne trzy punkty.

Warto dodać, że dla kutnian to pierwsza ligowa wygrana na własnym stadionie.

KS Sand-Bus Kutno 3-2 Andrespolia Wiśniowa Góra
0-1 15′ Igor Świętkiewicz
0-2 26′ Mariusz Rachubiński (rzut karny)
1-2 43′ Rafał Serwaciński
2-2 82′ Gracjan Sobczak
3-2 90+5′ Maciej Kowalczyk

ŻK: Góralczyk, Szumer, Michalski – Świątkiewicz, Mucha;

KS: P. Sobczak – Szumer, Kaczor, Terentiev (46′ Michalski), Grisgraber (78′ Placek) – Nizioł, Jakubowski (90′ Kowalczyk), Serwaciński, Góralczyk (68′ Płacheta), Zagajewski, G. Sobczak